Kuna Venemaa puit enam Euroopa turule ei jõua, on kõige enam kasvanud nõudlus kasepaberipuu järele. Foto: Unsplash
Tselluloositurul toimuvat on põhjalikult analüüsinud Fastmarkets. Nende hinnangul on suurimat mõju avaldanud Venemaa alustatud sõda Ukrainas, selle tõttu on toimunud suured muutused nii Euroopa kui ka Venemaa enda tselluloositootmises.
Soome puidutööstused hoiavad kodumaise puidu kokkuostuhindu meelega madalatena, leiab Põllumajandus- ja Metsandustootjate Keskliit MTK. Üheks meetmeks on puidu import „iga hinna eest,“ makstes näiteks Eestis puidu eest kolmekordset hinda.
Viimatisel Riigimetsa Majandamise Keskuse puiduoksjonil tõusis keskmine kasepaberipuu tihumeetri hind rekordiliselt kõrgele. Paberipuu ostjad olid peamiselt Skandinaavia puidukontsernid.
Tselluloosi tooraineks olev paberipuit jätkab ülemaailmselt oma kaks aastat kestnud hinnatõusu. Kiiremini on kasvanud lehtpuu hind, okaspudu hind on kerkinud veidi aeglasemalt.
Kiiresti muutuvad ajad nõuavad valmisolekut kiireteks arenguteks ka ettevõtetes ning töötajate oskustes. Pidev areng ja enesetäiendus pole tänases maailmas erand, vaid argipäev. Selle eest, et püsida järjel keevitamismaailmas toimuvaga, kannab Eestis hoolt Weldman.