Riigi gaasivaru esimesele hankele laekus pakkumusi 100 GWh ulatuses
AS Eesti Varude Keskuse (EVK) poolt korraldatud esimesele hankele riigi strateegilise gaasivaru moodustamiseks laekus neli pakkumust kogumahuga 100 gigavatt-tundi maagaasi.
Varude keskuse juhatuse liikme Priit Ploompuu sõnul näitab esimesele hankele tehtud pakkumiste tulemus, et Balti riikide ja Soome gaasiturul ollakse ootuspäraselt turu arengute vaates äraootaval seisukohal.
Elering sõlmis sel nädalal Latvijas Gaze ja Eesti Gaasiga lepingud gaasi soetamiseks varuna, millest piisab kaitstud tarbijate gaasiga varustamiseks ühe kuu jooksul talvisel tiputarbimise perioodil.
Tööstuse erialaliidud kohtusid eile Stenbocki majas Riigikantselei strateegiabüroo direktori Henry Kattago ja nõunikega, et arutada teemasid, mille lahendamiseks peaksid tööstus ja avalik sektor senisest rohkem koostööd tegema.
Ühe ettevõtte alalt ehitusmaterjalide või kütuse vargus on ärile suur kahju. Kui süttib tootmishoone või masin, võib see tähendada mitu miljonit varakahju ning halvemal juhul ohtu inimeludele. Varajane riskide maandamine ja mitu sammu ette mõtlemine võib õnnetuse korral päästa terve äritegevuse.