Tehaste järgmisele tasemele viimisel tuleb arvestada kolme teguriga, ütleb elektroonikakontserni Rohde & Schwarzi operatsioonide ja tootmisuuringute digitaliseerimise juht Johannes Schmalz, kes on ühtlasi 17.-18. märtsil toimuva konverents-messi "Tark tööstus 2022: Uus tase" üks peaesinejatest.
- Johannes Schmalz esineb 17.-18. märtsil konverents-messil "Tark tööstus 2022". Foto: Erakogu
Minu hinnangul tuleb tehaste järgmisele tasemele viimisel arvestada kolme teguriga, milleks on inimesed, protsess ja tehnoloogia ise, ütleb Johannes Schmalz Tööstusuudistele.
"Kõige olulisem faktor on inimesed. Kui nad ei usu teie visiooni, siis nad ei järgi seda kunagi ja sellisel juhul ei jõua te kunagi ka skaleerimiseni. Skaleerimine on minu arvates peamine faktor, mis teeb digitaliseerimisest nii võimsa tööriista," märgib Schmalz.
"Seega on minu arvates üks peamisi ülesandeid võtta inimesed sellele teekonnale kaasa, neid koolitada ja suhelda neile sobival viisil. Kui olete inimeste toetuse pälvinud, peate üle vaatama protsessid," soovitab digiekspert.
Näiteks Rohde & Schwarzis usutakse, et enne uute ja efektiivsete tehnoloogiate kasutuselevõtmist tuleb protsessid sujuvamaks muuta. "Kui digitaliseerite või automatiseerite halva protsessi, ongi teil halvasti digitaliseeritud või automatiseeritud protsess," rõhutab Johannes Schmalz ja lisab, et kui eelnevad sammud on tehtud, siis võib edasi minna sobivate tehnoloogiate valimisega.
"Praegu toimub tehnoloogia valdkonnas palju ja soovitan teiste ettevõtetega kogemusi vahetada. Tänapäeva arengutempo juures on teistega rääkimata võimatu head ülevaadet saada," usub ekspert
Dr. Johannes Schmalz on õppinud Stuttgarti ülikoolis mehaanikainseneriks. Pärast õpinguid suundus ta Müncheni Tehnikaülikooli, kus töötas teadurina, ja oli samal ajal külalisteadur ka Lawrence Berkeley laboris Kalifornias.
Teadustöö ajal töötas ja koolitas ta sellistes valdkondades nagu küberfüüsikalised koostesüsteemid, akude tootmine ja robootika ning nõustas ettevõtteid üle maailma. Johannes on osalenud treitud ja freesitud detailide platvormi Spanflug loomises.
Dr. Johannes Schmalz esineb
17.-18. märtsil toimuval konverents-messil "
Tark tööstus 2022: Uus tase" ettekandega
"Ways towards to a Smart Factory". Programmi ja registreerimisinfo leiab
SIIT.
Seotud lood
17.-18. märtsil toimub Kultuurikatlas konverents-mess "Tark tööstus 2022: Uus tase", kus lisaks põhiprogrammile on võimalik kuulata kokku 24 töötuba-praktikumi. Üks paljudest töötubadest keskendub protsesside kirjeldamisele ja näitab, milliseid (vabavaralisi) võimalusi selleks olemas on. Otse kuulajate silme all tehakse läbi ka näide, kuidas käib protsesside kirjeldamine.
17.-18. märtsil 2022 toimuva konverents-minimessi "Tark Tööstus 2022: Uus tase" peaesineja on rõivatööstuse Hugo Bossi endine Türgi tehase juht Joachim Hensch.
17.-18. märtsil toimub Kultuurikatlas tootmislahendustele keskenduv konverents-kontaktmess "Tark Tööstus 2022: Uus tase", kuhu on veel viimaseid päevi võimalik registreerida soodsaima hinnaga.
17.-18. märtsil toimub Kultuurikatlas konverents-mess "Tark tööstus 2022: Uus tase", kus lisaks põhiprogrammile on võimalik kuulata kokku 24 töötuba-praktikumi. Üks töötubadest võtab fookusesse asukohainfo ja tootmisandmete integreerimise ning küsib, kuidas ennetada seisakuid ja parandada tootmise efektiivsust.