• 01.07.20, 13:35

Ettevõtted saavad testida oma digiküpsust kümnes valdkonnas: ka tootmise digitaliseerimises

Valminud on rakendus ettevõtetele oma digitaalse võimekuse ja vajaduste hindamiseks. Digiküpsuse hindamise täitnud ettevõtjatel on rakenduse abil võimalik oma digitaalset arengut võrrelda ka konkurentidega.
Digiküpsuse hindamise küsimustik aitab mõõta ettevõtte digiküpsust kümnes ärivaldkonnas, sh tootmise ja protsesside digitaliseerimises.
  • Digiküpsuse hindamise küsimustik aitab mõõta ettevõtte digiküpsust kümnes ärivaldkonnas, sh tootmise ja protsesside digitaliseerimises. Foto: Pixabay
Ettevõtluse Arendamise Sihtasutuse (EAS) tööstuse digitaliseerimise projektijuhi Kersti Kuusksalu sõnul näitab Euroopa Komisjoni poolt tänavu vahetult enne tervisekriisi algust digitaalmajanduse ja -ühiskonna indeksi aruande (DESI 2020) raames läbiviidud uuring, et Eesti ettevõtted jäävad digitehnoloogiate integreerimisel jätkuvalt Euroopa Liidu riikide keskmisele tulemusele pisut alla.
“Uuring toob esile, et majanduse digitaliseerimise hoogustamiseks on oluline aidata järgi just väikseid ja keskmise suurusega ettevõtteid, kelle puhul teadlikkus tehnoloogilistest võimalustest ja eelistest võib olla maha jäänud,” ütles Kuusksalu.
Rakendus on oma olemuselt enesehindamise küsimustik, mis aitab ettevõtte arendusjuhti, omanikku või tegevjuhti üldiste soovitustega oma ettevõtte digitaliseerimisel ning nendel teemadel oma ettevõttes arutelude alustamisel. Samuti saab ennast võrrelda konkurentidega. Rohkem on sellest tööriistast kasu neile, kes alles alustavad digitaliseerimisega.
“Ettevõtte digitaliseerimisega ei ole tingimata lihtne alustada, kuid enamiku äride jaoks on see tegelikult vältimatu. Tööriist annab ettevõtjale suuna, millistes tegevustes võib tehnoloogia kasutuselevõtmine aidata äri kasvatada. Ja järgmise sammuna saab alati pöörduda nõu saamiseks EASi poole,“ lisas Kuusksalu.
Digiküpsuse hindamise küsimustik aitab mõõta ettevõtte digiküpsust kümnes ärivaldkonnas: digitaalne transformatsioon ja konkurents; finantsandmete haldus; personalikeskkond; kliendisuhete haldus; ressursside haldamine; suhtlus ja kliendisuhted; protsesside digitaliseerimine; turvapoliitika ja -lahendused; tootmise digitaliseerimine; innovatsioon ja kasvuperspektiivid.
Interreg Läänemere regiooni digitaalse innovatsiooni võrgustiku DIGINNO projekti toel valminud rakenduse on loonud Läti Informatsiooni- ja Kommunikatsioonitehnoloogia Liit ja eestikeelse tõlke on tellinud Majandus- ja Kommunikatsiooniministeerium.

Seotud lood

  • ST
Sisuturundus
  • 31.01.25, 12:21
25 aastat tuleohutuse eest võidelnud Firetek: Eestis on selles vallas palju ära teha
Veebruaris tähistab 25. tegevusaastat tuleohutussüsteemide projekteerija, paigaldaja ja hooldaja Firetek OÜ, kes on tuleohutussüsteeme välja töötanud ning paigaldanud väga paljudele Eesti suurematele äriobjektidele. Ühe asutaja, ettevõtte juhi Georg Kanguri sõnul on nende eesmärk viia tuleohutus uuele tasemele ja võtta eksperdina osa sellealaste seaduste ning nõuete väljatöötamisest.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Tööstusuudised esilehele