• 11.01.19, 12:09
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine

Kuidas mõjutavad konkurentsiõiguse muudatused ettevõtjaid? Tulemas konkurentsiõiguse konverents

20. veebruaril 2019 toimub konkurentsiõiguse konverents "Konkurentsist ja õigusest. Ettevõtjale.", mida korraldavad Äripäev ja Advokaadibüroo COBALT. Konverentsil osalejad saavad ülevaate muudatustest, mis ootab ees konkurentsiameteid ja ettevõtjaid.
Advokaadibüroo COBALT partner Elo Tamm.
  • Advokaadibüroo COBALT partner Elo Tamm. Foto: Urmas Kamdron
"Konkurentsiõiguses on toimumas paar muudatust, millega ettevõtjad peaksid kursis olema," ütles Advokaadibüroo COBALT Tallinna büroo partner ja konkurentsiõiguse töögrupi juht Elo Tamm 9. jaanuaril Äripäeva raadio hommikuprogrammis.
Tamm lisas, et teadmised konkurentsiõigusest on ettevõtjate hulgas pigem ebaühtlased. "Mõned teavad väga hästi, mõned ei tea jälle midagi. Konkurentsiõiguse rakendamise seis on keeruline ja ebaühtlane," tunnistas ta.
"Potentsiaalselt on Eestis võimalik määrata Euroopa kõrgemaid karistusi. Konkurentsiõigus on meil põhiliselt kartellid ja monopolid. Kartellide osas potentsiaalne võimalik karistus Eestis üks kõrgemaid. Reaalsus on teine: viimasel ajal lõpetatakse väga paljud menetlused oportuniteediga ja lõpetatakse menetlus trahve kohaldamata,” ütles ta. Ühtviisi tuleb kohtus selgeks vaielda nii väiksemad kui ka suuremad eksimused.
Tamm tõi näite kinnisvarafirmadest, mis üritasid hiljuti boikoteerida kv.ee kinnisvaraportaali ja sellest isegi avalikkust ajakirjanduse vahendusel teavitasid, mõistmata, et sellele järgneb kohe kriminaalmenetlus. “Selles juhtumis lõppes menetlus oportuniteediga, kedagi süüdi ei mõistetud, kulude hüvitamiseks nõuti välja äkki 60 000 eurot,” lisas Tamm.
Tulemas konverents
20. veebruaril toimub konverents "Konkurentsist ja õigusest. Ettevõtjale.", kus lahatakse kohe rakenduvaid muudatusi. Näiteks on juttu ECN+ direktiivist, mille eesmärk on konkurentsiametite tõhususe tõstmine. Sellest tuleb kõnelema Euroopa Komisjoni konkurentsi peadirektoraadi poliitika ja strateegia poliitikaametnik Jurga Stanciute, kes on seda eelnõud menetlenud.
Samuti on konverentsile tulemas kõigi kolme Balti riigi konkurentsiametite peadirektorid, kes räägivad paneelarutelus sellest, milline on nende nägemus peagi rakenduvatele muudatustele.
Lisaks astuvad lavale veel Kaja Kallas (Reformierakonna juht ja endine konkurentsiõiguse advokaat), Urmas Reinsalu (justiitsminister), Andrew Bullion (Hausfeld Law Firm), Anssi Kohonen (Copenhagen Egonomics) ja paljud teised.
NB! Tutvu konverentsi "Konkurentsist ja õigusest. Ettevõtjale." programmiga ja registreeri SIIN. Soodsaim hind kehtib 25. jaanuarini!

Seotud lood

  • ST
Sisuturundus
  • 31.01.25, 11:35
Ettevõtete territooriumid peidavad endas palju tuleohutusriske – kuidas neid maandada enne, kui käib päriselt „pauk“?
Ühe ettevõtte alalt ehitusmaterjalide või kütuse vargus on ärile suur kahju. Kui süttib tootmishoone või masin, võib see tähendada mitu miljonit varakahju ning halvemal juhul ohtu inimeludele. Varajane riskide maandamine ja mitu sammu ette mõtlemine võib õnnetuse korral päästa terve äritegevuse.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Tööstusuudised esilehele