• 14.11.17, 18:12
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine

Palo: järgmisel kolmel aastal on fookuses tööstuse digipööre ja e-residentsuse võimendamine

Täna kiideti valitsuse majandusarengu komisjonis heaks majandusministeeriumi loodud IKT arenguprogramm, mille fookuses on tööstuse ja ehituse digipööre ning e-residentsuse projekti laiendamine. Samuti jätkub e-Eesti võimestamise programmi vahenditest 2000 IT-spetsi Eestisse toomine ja IKT-alase teadusarenduse edendamine.
Ettevõtlus- ja infotehnoloogiaminister Urve Palo.
  • Ettevõtlus- ja infotehnoloogiaminister Urve Palo. Foto: Andras Kralla
Ettevõtlus- ja infotehnoloogiaminister Urve Palo sõnul on järgmisel aastal käivitatava e-Eesti võimestamise programmi eesmärk IKT-sektori ja digimajanduse arengu hoogustamine, teatas MKM.
„Eesti on küll maailmas tuntud riiklike e-teenuste laialdase kasutuse poolest, aga tööstuse digitaliseerimine ja digiehitus on seni vaeslapse osasse jäänud. Seda tõid välja nii erinevad valitsuse asjatundjad kui erasektori IT-ekspertidest koosnev nõukoda, kellega koostöös arenguprogramm valmis. Eesti töötleva tööstuse lisandväärtus on Euroopa keskmisest näitajast ligi poole kehvem, 55% ning see mahajäämus ei kao niisama lihtsalt. Riik peab tööstuse digitaliseerimisele õla alla panema,“ kommenteeris minister Palo.„Tööstuse ja majanduse digitaliseerimise, IT-spetsialistide Eestisse meelitamise ja e-residentsuse investeeringute abil saame kokkuvõttes Eestisse luua uusi kõrgepalgalisi töökohti. Lisaks loome soodsa pinnase selliseid töökohti pakkuvate ettevõtete juurde tekkimisele. IKT-arenguprogrammi tulemusi saame järgmise kolme aasta jooksul hinnata sellest lisanduva märkimisväärse maksutulu põhjal,“ ütles minister Palo.IKT arenguprogrammi kogumaht on 28 miljonit eurot, 2018. aastal investeerib riik 8 miljonit ja edaspidi 10 miljonit eurot aastas. Peamisteks eesmärkideks on tuua 2020. aastaks Eestisse 20 000 e-residendi ettevõtet, mis toovad kokku Eestisse aastas üle 86 miljoni euro. Samuti on plaanis tuua juurde 2000 kõrgepalgalist IT-spetsialisti, liikuda jõuliselt edasi tööstuse ja ehituse digitaliseerimisega ning võimendada suurima potentsiaaliga teadusarendusprojekte, teiste seas näiteks andmekaeve ja küberkaitse vallas.

Seotud lood

  • ST
Sisuturundus
  • 31.01.25, 11:35
Ettevõtete territooriumid peidavad endas palju tuleohutusriske – kuidas neid maandada enne, kui käib päriselt „pauk“?
Ühe ettevõtte alalt ehitusmaterjalide või kütuse vargus on ärile suur kahju. Kui süttib tootmishoone või masin, võib see tähendada mitu miljonit varakahju ning halvemal juhul ohtu inimeludele. Varajane riskide maandamine ja mitu sammu ette mõtlemine võib õnnetuse korral päästa terve äritegevuse.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Tööstusuudised esilehele