• 28.06.16, 12:28
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine

Swed: Brexiti venimine võib sundida uusi turge otsima

Lahkumisläbirääkimiste venimisel ja sellest tulenevate riskide maandamiseks võivad Suurbritanniaga seotud Eesti tööstusettevõtted oma toodangule ka alternatiivseid turge hakata otsima, ütleb Swedbanki puidusektori juht Mait Kaup.
Swedbanki puidusektori juht Mait Kaup.
  • Swedbanki puidusektori juht Mait Kaup. Foto: Harro Puusild
„Näeme Brexiti võimalikku negatiivset mõju Eesti tööstusettevõtetele mitte otseselt Ühendkuningriigiga seotud kaubavahetuse langusest, vaid turgudel tekkivast üldisest ebakindlusest, mis võib kaasa tuua investeerimisotsuste edasilükkamise ja välisnõudluse vähenemise nii Euroopas kui ka maailmas laiemalt,“ ütles Kaup tööstusuudised.ee-le.
Ta lisas, et möödunud aastal moodustas Eesti päritolu kaupade eksport Suurbritanniasse statistikaameti andmeetel vaid 3,5% meie koguekspordist. „Tööstussektoritest võib Brexit enim mõju avaldada siinsele mööblitööstusele ning puidu- ja paberitööstusele, mis eksportisid Suurbritanniasse vastavalt 7,3% ja 8,2% Eesti päritolu kaupadest,“ märkis ta.  
„Lisaks potentsiaalselt vähenevale kaubavahetusele peavad meie ettevõtjad võitlema ka volatiilse inglise naela kursiga – see tõstab omakorda vajadust kurss fikseerida või lepingud stabiilsemates valuutades sõlmida,“ sõnas Mait Kaup.
„Lahkumisläbirääkimiste venimisel ja sellest tulenevate riskide maandamiseks võivad Suurbritanniaga seotud Eesti tööstusettevõtted oma toodangule ka alternatiivseid turge hakata otsima,“ ütles Kaup.
Ta lisas veel, et Suurbritanniaga seotud potentsiaalsest kaubavahetuse langusest murettekitavam on Brexiti mõju Euroopa Liidu majanduskeskkonnale tervikuna. „Suurbritannia lahkumisest põhjustatud ebakindlus võib jääda püsima pikemaks ajaks, pärssides seeläbi EL-i majanduskasvu ja vähendades Eesti tööstusettevõtete võimalusi oma toodangut välisriikidesse müüa,“ hoiatas Kaup.

Seotud lood

  • ST
Sisuturundus
  • 17.01.25, 16:09
Kas elektriauto ja hübriidajamiga sõiduk saavad olla samas hinnaklassis?
Saavad, vähemasti uue Opel Frontera näitel, mille korral on hübriidajamiga sõiduki (GS-varustuses) ja soodsaima täiselektrilise versiooni hinnaerinevuseks vaid 900 eurot. Kui te ei usu, siis minge ja uurige lähimas Opeli esinduses ise järele. Lisaks leiate sealt teisegi Opeli linnamaasturite alase uudise, milleks on auhinnatud Grandlandi teine põlvkond.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Tööstusuudised esilehele