Juba jaanuari alguses püstitasid Narva elektrijaamad mitu tootmisrekordit, saavutades 6. jaanuaril tootmisvõimsuse 1780 megavatti ja 9. jaanuaril 1900 megavatti, teatas Eesti Energia.
- Eesti Energia juhatuse liige Raine Pajo. Foto: Erik Prozes
"Juba jaanuari alguses püstitasid Narva elektrijaamad mitu tootmisrekordit, saavutades 6. jaanuaril tootmisvõimsuse 1780 megavatti ja 9. jaanuaril 1900 megavatti. Täna aga purustati ka need rekordid. 15. jaanuari hommikul kell 10:35 ületas Narva elektrijaamade tootmisvõimsus 1982 megavatti, kus uue Auvere jaama panus oli 276 megavatti ehk ligi 15% Narva jaamade kogutoodangust," ütles Eesti Energia juhatuse liige Raine Pajo pressiteates.
"Viimati töötasid Narva elektrijaamad sellise võimsusega ligi 25 aastat tagasi, enne iseseisvuse taastamist. Eesti Energia kõikide tootmisüksuste elektritoodang oli täna 2109 megavatti, mis on samuti viimase 25 aasta tipptulemus," märkis ta ja lisas, et Narva elektrijaamade toodangule lisandub siin ka Eesti Energia koostootmisjaamade ja tuuleparkide elektritoodang.
Pajo sõnas, et numbrite elulisemaks muutmiseks saab tuua hea näite. "Täna Narva elektrijaamades vaid 10 tunniga toodetud elektrikogus - üle 14000 megavatt-tunni - võrdub kogu Hiiumaa aastase tarbimisega. Kuigi Narva elektrijaamad on algselt ehitatud töötamiseks stabiilsel koormusel baaselektrijaamadena, on Eesti Energia inseneride töö tulemusena võimalik neid efektiivselt kasutada ka väga muutlike tingimustega elektriturul, koormates Narva elektrijaamade tootmisvõimsusi vajadusel maksimaalselt või minimaalselt. Tänases tootmisrekordis on oluline roll kõigil Narva elektrijaamade ja teistel Eesti Energia tootmisüksustel, sh Auvere elektrijaamal, mis töötab täisvõimsusel," ütles ta.
Seotud lood
Veebruaris tähistab 25. tegevusaastat tuleohutussüsteemide projekteerija, paigaldaja ja hooldaja Firetek OÜ, kes on tuleohutussüsteeme välja töötanud ning paigaldanud väga paljudele Eesti suurematele äriobjektidele. Ühe asutaja, ettevõtte juhi Georg Kanguri sõnul on nende eesmärk viia tuleohutus uuele tasemele ja võtta eksperdina osa sellealaste seaduste ning nõuete väljatöötamisest.