Puidutööstuskontserni Combimilli omanik Margus Kohava ütles konverentsil Äriplaan 2016, et Eesti infrastruktuur ja riigi valmisolek seda parandada on mittesobiv, et arendada ettevõtet ja ehitada siia uusi tehaseid.

- Margus Kohava (Combimilli omanik) Foto: Andres Haabu
Kuigi Eestis on mitmeid konkurentsieeliseid oli Kohava rahulolematu infastruktuuri ja kommunikatsioonide olukorraga – teed, sillad ja elektrivõrgud.“ Meil oli see aasta kavas ehitada 2 uut tehast,“ rääkis Kohava. Selleks uuriti, millised on võimalused plaanitavatesse tehastesse saada elektrit. Kõigepealt, et saada vastust pidime ootama 6 kuud, et saada teada, et elektri saamine võtab aega 3,5 aastat ja maksab 1,5 miljonit eurot ettevõttele, ütles Kohava. „Selline aeg ei ole meie jaoks absoluutselt vastuvõetav,“ nentis ta.
Margus Kohava esineb ka 3. novembril toimuval konverentsil Tööstuse Äriplaan 2016. Vaata lähemalt
SIIT.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Sangari omanik Jüri Kraft ütles konverentsil Äriplaan 2016, et miinimumpalga tõstmine Eestis 750 euroni hävitab meie kergetööstuse.
Võrreldes Põhjamaadega, eelkõige Soome ja Rootsiga, peab puidutööstur Margus Kohava Eesti eeliseks meie madalat palka.
Metallitööettevõte Danival MW investeeris kaks aastat tagasi tootmisvõimekuse kasvatamiseks ligi 1,5 miljonit eurot uutesse tööpinkidesse ning juhatuse liikme Rainer Danieli sõnul võib täna juba öelda, et julge samm tasus end ära.