Sangari omanik Jüri Kraft ütles konverentsil Äriplaan 2016, et miinimumpalga tõstmine Eestis 750 euroni hävitab meie kergetööstuse.
- Jüri Kraft Foto: Veiko Tõkman
„Meil on odav palk ja ei ole inimesi. Inimeste põud on väga suur. Kergetööstusele on juba 20 aastat kuulutatud hukku,“ ütles Jüri Kraft konverentsi arutlusringis. Samas leidis ta, et ideed ja üleskutsed tõsta Eestis miinimumpalk 750 euroni kuus onngi kergetööstuse täielik hukk. „Me vaevu suudame maksta 600 eurot,“ kinnitas ta.
Kraft lisas, et kergetööstussektor töötab praegu kõik ekspordiks. Poliitikud, kes aga räägivad alampalga tõstmisest, tähendab räägivad kergetööstuse hävitamisest.
Krafti sõnul kavandatakse Sangaris järgmiseks aastaks 10%-list käibekasvu. Sangari Rootsi ettevõttes on olukord Krafti ütlusel segasem, kuid sealgi on kasvu näha. Kraftile kuuluva kolmandale ettevõttele Mivar-Viva ei ole tänavune aasta olnud kõige parem ja seal oodatakse tänavu 4-5% kukkumist käibes. Järgmisel aastal on siiski plaanitud taas 5-7% kasvu.
Vaata
Äripäevast, millest rääkisid teised Kraftiga samas arutelus osalenud äriliidrid.
Tööstussektorite arengust järgmisel aastal kuuleb lähemalt 3. novembril toimuval konverentsil Tööstuse Äriplaan 2016. Vaata konverentsi kohta lähemalt
SIIT.
Seotud lood
Võrreldes Põhjamaadega, eelkõige Soome ja Rootsiga, peab puidutööstur Margus Kohava Eesti eeliseks meie madalat palka.
Puidutööstuskontserni Combimilli omanik Margus Kohava ütles konverentsil Äriplaan 2016, et Eesti infrastruktuur ja riigi valmisolek seda parandada on mittesobiv, et arendada ettevõtet ja ehitada siia uusi tehaseid.
Eesti kapitalil põhinev logistikaettevõte Via Express omab transporditeenuse osutamises enam kui 10-aastast kogemust. Ettevõte garanteerib klientidele täpsed tarneajad ning kauba kahjustamata kohalejõudmise. Nii tava- kui ka režiimikaupu vedavale Via Expressile on omistatud kvaliteedi-, toiduohutuse- ning keskkonnajuhtimise ISO-sertifikaadid.