Salvesti konservitehases käib järgmise aasta eelarve koostamine ning ettevõtte omanik Veljo Ipits on 2016. aasta suhtes lootusrikas, vaatamata Vene sanktsioonide survele toiduainetööstustele.
„Käibe kasvu plaanime 10-15 protsenti, pigem 15 kui 10. Sellest 10 tuleb ilmselt ekspordist ja 5 kodumaisest müügist,“ sõnas Ipits.
Ipits ütles, et kuigi toiduainetööstustel on Vene turu ebastabiilsuse tõttu praegu kohati raske, siis olukord Venemaal neid eriti ei mõjuta.
„Mõni aasta tagasi üritasime päris intensiivselt Vene turule minna, aga pärast sanktsioone oleme koos partnerettevõtte E-Piimaga sealt tagasi tõmbunud. Vene turul on meie järele küsitud seoses mõne allhankega ja neid me ka arutame. Ise loeme oma brändiga Vene turule sisenemise riski piisavalt suureks, et sellega praegu mitte tegeleda,“ sõnas ta.
Veljo Ipits esineb 3. novembril toimuval konverentsil Tööstuse Äriplaan,
kus räägib toidutööstuse väljavaadetest 2016. aastal.
Seotud lood
Combimill Sakala juhatuse liikme Margus Kohava kinnitusel on Eesti puidutööstuse ekspordikasvu eeldused ka järgnevatel aastatel jätkuvalt head.
Võrreldes eelmise aasta sama perioodiga kasvas Salvesti lastetoitude kategooria müügikäive 70%, selgub ettevõtte müügistatistikast. Müügikäibe tõusu põhjuseks on suures osas uue ökoloogilise pehmetes pakendites lastetoitude sarja Põnn turule toomine.
Swedbanki peaökonomist Tõnu Mertsina kirjutab tööstusblogis, et novembris tõi Eesti eskpordile languse väljaveo vähenemine Venemaale.
Kuigi Hekoteki juht Heiki Einpaul ootab maailmamajanduses järgmisel aastal pigem jahtumist ei saa Hekoteki jaoks pärast tänavust suurt kasvu ka järgmises aastaks langust plaanida.
Kiiresti muutuvad ajad nõuavad valmisolekut kiireteks arenguteks ka ettevõtetes ning töötajate oskustes. Pidev areng ja enesetäiendus pole tänases maailmas erand, vaid argipäev. Selle eest, et püsida järjel keevitamismaailmas toimuvaga, kannab Eestis hoolt Weldman.