Tööstustoodangu tootjahinnaindeksi muutus oli 2015. aasta märtsis võrreldes veebruariga 0,6% ja võrreldes eelmise aasta märtsiga -0,6%, teatas Statistikaamet.
Tootjahinnaindeksit mõjutas märtsis võrreldes eelmise kuuga keskmisest enam hindade tõus mäetööstuses, elektroonikaseadmete ja puittoodete tootmises, samuti hindade langus elektrienergia, gaasi, auru ja konditsioneeritud õhuga varustamises ning toiduainete tootmises.
2014. aasta märtsiga võrreldes mõjutas indeksit keskmisest enam hinnalangus elektroonikaseadmete, toiduainete ja kütteõlide tootmises, samuti hinnatõus mäetööstuses ja metallitootmises.
Enim tõusis tööstustoodangu tootjahinnaindeks mäetööstuses – võrreldes tänavuse veebruariga 11,4 protsenti ning mullu märtsiga võrreldes 7,3 protsenti. Enim langes elektrienergia, gaasi, auru ja konditsioneeritud õhuga varustamine vastavalt 5% ja 0,8%.
Ekspordihinnaindeksi muutus oli 2015. aasta märtsis võrreldes veebruariga 0,8% ja võrreldes 2014. aasta märtsiga -3,3%.
Eelmise kuuga võrreldes tõusid märtsis keskmisest enam naftasaaduste, keemiatoodete ja turbatoodete hinnad, samas langesid elektrienergia, ehitusmaterjalide ja kummi- ning plasttoodete hinnad.
Impordihinnaindeksi muutus oli 2015. aasta märtsis võrreldes veebruariga 1,7% ja võrreldes 2014. aasta märtsiga -3,3%.
Eelmise kuuga võrreldes tõusid märtsis keskmisest enam naftasaaduste, nahktoodete ja keemiatoodete hinnad, samas langesid elektrienergia, puittoodete ning ehitusmaterjalide hinnad.
Seotud lood
Majandus- ja kommunikatsiooniministeerium kirjutab tööstustoodangu tootjahinnaindeksi statistikat kommenteerides, et märtsis kasvasid töötleva tööstuse tootjahinnad viimase pooleteist aasta kiireimas tempos.
Tulevikukindel tööstus vajab hooneid, mis on nutikalt planeeritud, energiatõhusad ning lihtsalt kohandatavad vastavalt muutuvatele vajadustele. Need omadused ei taga mitte ainult efektiivset tootmist, vaid aitavad ka hoida püsikulusid kontrolli all ja tagavad hoone pikaajalise kasutatavuse.