Septembri alguses saatis Saku Õlletehas Lääne-Aafrikas asuvasse Sierra Leonesse teele õlut ja siidrit, ootel on veel tellimus Gambiast.
Õlled, mis aafriklaste huvi äratasid, on Saku Porter ning mahe tume õlu Dublin, siidrite seast Kissi siider. Esmane saadetis Sierra Leonesse ja Gambiasse on kokku ligi 2000 plokki siidrit ning 250 kasti õlut.
„Selge see, et kaubavahetus nii kaugete ja eksootiliste riikidega on keerulisem kui lähinaabritega. Siiski arendame Saku eksporti mitmekülgselt ja maailma eri paigus, unustamata küll sealseid riske,“ rääkis Saku Õlletehase juhatuse esimees Margus Kastein.
Eksootilised turud ei moodusta suurt osa Saku Õlletehase koguekspordist, enamik toodetest läheb naaberriikidesse ja Põhjamaadesse. Ekspordiks läheb ligi 50% Saku Õlletehase toodangust.
Saku ekspordib tooteid 20 riiki, suurimad eksporditurud on ettevõtte jaoks Soome, Poola, teised Balti riigid ja Taani.
Enne Lääne-Aafrika riike lisandus Saku eksporditurgude sekka eksootilisematest sihtkohtadest Seišellid ja Vietnam.
Seotud lood
Saku Õlletehase juhatuse esimehe Margus Kasteina hinnangul ootab ka tänavu Eesti õlleturgu paari protsendiline kahanemine.
Saku Õlletehas saatis eelmisel nädalal välja esimese kaubakoguse Saku õlut Lõuna-Koreasse ning septembri alguses läheb Saku ajaloo suurim saadetis Hiina; samuti täienes Saku eksporditurgude nimistu Itaalia näol.
Saku Õlletehase müügimaht liitrites tõusis kolmanda kvartali lõpuks aasta varasemaga võrreldes 9 protsendi võrra. Samal ajal kui õlleturg jäi stabiilseks, vedas kasvu eelkõige maitsevesi.
Eesti kapitalil põhinev logistikaettevõte Via Express omab transporditeenuse osutamises enam kui 10-aastast kogemust. Ettevõte garanteerib klientidele täpsed tarneajad ning kauba kahjustamata kohalejõudmise. Nii tava- kui ka režiimikaupu vedavale Via Expressile on omistatud kvaliteedi-, toiduohutuse- ning keskkonnajuhtimise ISO-sertifikaadid.