Saku Õlletehase juhatuse esimehe Margus Kasteina hinnangul ootab ka tänavu Eesti õlleturgu paari protsendiline kahanemine.
„Arvestades aasta alguses toimuvat aktsiisitõusu ja kogu Euroopas nähtavat trendi õlleturu mõõduka languse suunas, prognoosin Eestiski mõneprotsendilist langust,“ ütles Kastein. Seega jääb Saku Õlletehasel langevale turule suurem osa tooteportfellist – 70% õlu ja 30% karastusjoogid.
Kuigi õllepruulimine jääb endiselt Saku Õlletehase põhitooteks otsib ettevõtte lahendusena kasvu ekspordimahus ja tooteportfelli laiendamist karastusjookide ning teiste lahjade alkohoolsete jookide osas peale õlle. „Viimase aasta suuremad kasvajad on toodete seas olnud vesi ja siider ja näeme lähiajal sama trendi jätkumist,“ kinnitas Kastein. „See tegevusmudel annab meile mõõduka stabiilse ja orgaanilise kasvu,“ lisas ta.
Saku Õlletehase peamised eksporditurud jäävad Euroopasse: Soome, Poola, teised Balti riigid ja Taani. 20 ekspordiriigi seas on ka Aasia ja Aafrika riike.
Eelmisel aastal suutis Saku Õlletehas liikuda tootmismahu ja käibega sarnases graafikus 2013. aastaga, mis oli tehase ajaloos rekordiline. Täpseid 2014. aasta majandustulemusi ettevõte veel avaldada ei saa, kuna emafirma Carlsberg on börsiettevõte.
Seotud lood
Septembri alguses saatis Saku Õlletehas Lääne-Aafrikas asuvasse Sierra Leonesse teele õlut ja siidrit, ootel on veel tellimus Gambiast.
Saku Õlletehase juhatuse esimehe Margus Kasteina hinnangul on õlu Eestis juba täna kallis.
Me kõik tahame anda oma panuse keskkonna heaks, kuid seda pole alati lihtne teha. Ühe suurema elektroonika ja tööriistade edasimüüja, RS’i Better World tootevalik on aga mõeldud just selleks, et oleks kergem teha keskkonnasõbralikke ja usaldusväärseid otsuseid, mis on paremad inimestele, planeedile ja teie ettevõttele.
Enimloetud
1
Riigikohus langetas äsja otsuse suurima maksvõlglase ja BLRT Grupi vaidluse asjus
4
Negatiivse plaani puhul oleks ohus 100 miljonit maksutulu ja 5000 inimese töö
Hetkel kuum
Negatiivse plaani puhul oleks ohus 100 miljonit maksutulu ja 5000 inimese töö
Raskem aeg mõjub ärile hästi
Tagasi Tööstusuudised esilehele