BLRT Gruppi kuuluv Eesti ettevõte Marketex Marine sõlmis lepingu maailma suurima terasest kalakasvatuse pargase ehitamiseks Norra ettevõttega OCEA.
"Võimalus teostada niivõrd ainulaadne projekt koostöös maailma suurima kalakasvatusettevõttega on au küsimus kogu meie meeskonnale. Loodame, et see pargas saab olema esimene paljudest taolise suurusega pargastest meie ettevõtte portfellis," ütles Marketex Marine'i juht Darren Edwards pressiteates.
Viimase kümme aasta jooksul on Marketex Marine ehitanud kalakasvatuse ujuvlaboratooriumi Norra Tromsø ülikooli tellimusel ning üle 250 kalakasvatuspargase. Ligi 150 pargast on ehitatud OCEA tellimisel.
"Usume, et seeläbi saadud kogemus ning meie spetsialistide ja projektijuhtide kõrge kvalifikatsioon on need tegurid, mis andsid OCEA-le kindlustunde usaldamaks meile niivõrd olulise projekti elluviimise," märkis Edwards.
Pargas on 30 meetrit pikk, 18 meetrit lai ning mahutab 750 tonni sööta. Plaanide kohaselt antakse pargas tellijale üle järgmisel suvel. Pargas ehitatakse "võtmed kätte" põhimõttel – kõik tööd, alustades projekteerimisest ning konstruktsiooni keevitamisest kuni lõpliku seadmete testimiseni, tehakse Marketex Marine spetsialistide poolt.
Marketex Marine OÜ pakub terasest, roostevabast terasest ja alumiiniumist suuremõõtmelisi lahendusi väikelaevaehituse, kalakasvatuse ning tuuleenergeetika turgudele. Ettevõte asutati ettevõtte BLRT Marketexi ümberkorraldamise käigus. Ettevõte on osa Baltimaade ühest suurimast tööstuskontsernist BLRT Grupp.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Tööstuskontserni BLRT Grupp kuuluv Eesti ettevõte Tallinn Shipyard paigaldas neljale Soome laevakompanii Finnlines laevale heitgaaside puhastusseadmed. Nende seadmete abil saab laevad vastavusse viia Rahvusvahelise Mereorganisatsiooni IMO uute nõuetega.
Ühe ettevõtte alalt ehitusmaterjalide või kütuse vargus on ärile suur kahju. Kui süttib tootmishoone või masin, võib see tähendada mitu miljonit varakahju ning halvemal juhul ohtu inimeludele. Varajane riskide maandamine ja mitu sammu ette mõtlemine võib õnnetuse korral päästa terve äritegevuse.