Kohtla-Järve linnavolikogu algatas novembri alguses VKG põlevkiviõlide järeltöötluskompleksi detailplaneeringu ja keskkonnamõju strateegilise hindamise.
Detailplaneeringu koostamise eest hakkab vastutama OÜ Hendrikson & Ko. Keskkonnamõju strateegilist hindamist hakkab koostama Estonian, Latvian & Lithuanian Environment OÜ.
Õlide järeltöötluse kompleksi rajamise eesmärk on toota põlevkiviõlist mootorikütust. Lõpptooteks oleks EURO V standardile vastav diislikütus, 0,1% väävlisisaldusega merekütus ning stabiliseeritud bensiin. „Eesti põlevkivist on võimalik ja mõistlik toota nii kalleid kemikaale kui ka kõrgekvaliteetset paagikõlbulikku kütust,“ kinnitab VKG arendusdirektor Jaanus Purga. „Olen täesti veendunud, et VKG kunagine unistus katta suurem osa Eesti siseriiklikust diislikütuse vajadusest, on tänapäeva tingimustes täesti teostatav,“ lisab ta.
Põlevkiviõlide järeltöötluse kompleksi tootlikkuseks on planeeritud 14 000 barrelit põlevkivi toorõli päevas. Järeltöötlusele suunatakse kogu VKG tootmisest saadav toorõli. Samaaegselt keskkonnamõjude hindamisega teostatakse 2012. aastal ka suurem osa projekteerimistöödest ning ehitustöödega on võimalik alustada 2013. aastal.
Seotud lood
Viru Keemia Grupp (VKG) alustab 350 miljonit eurot maksva põlevkiviõli rafineerimistehase tehase ehitust 2013. aastal, ütles tänasel Äripäeva seminaril „Kütuseturu võimalus, mõju, konkurents ja alternatiivid“ VKG juhatuse liige Jaanus Purga.
Viru Keemia Grupp on mõne aasta pärast alustamas diislikütuse tootmist ning aastaks 2020 loodetakse tehases toota 80% Eesti diislivajadusest.
Kiiresti muutuvad ajad nõuavad valmisolekut kiireteks arenguteks ka ettevõtetes ning töötajate oskustes. Pidev areng ja enesetäiendus pole tänases maailmas erand, vaid argipäev. Selle eest, et püsida järjel keevitamismaailmas toimuvaga, kannab Eestis hoolt Weldman.