Statistikaameti avaldatud tööstustoodangu müügiindeksid näitavad Eesti tööstuse kasvutempo raugemist.
Kui eelmise aasta juunis näitasid Eesti töötleva tööstuste müügi-, ekspordi ja uute tellimuste indeksid eelmiste kuudega võrreldes kasvu, siis tänavu juunis on kõik indeksid maiga võrreldes languses.
Tööstustoodangu müügiindeks oli juunis 163,2 (2005. aasta=100) võrreldes mai 175,4 punktiga. Möödunud aasta juunis oli indeks võrreldes maiga veel tõsusus.
Sarnaselt on langenud ka tööstustoodangu ekspordiindeks. Kui mais oli see 230,2 punkti, siis juunis 209,2 punkti, mis on madalaim tase pärast tänavu aasta jaanuari ja veebruari.
Ka uute tellimuste osas on tööstused pessimistlikumad kui eelneval kolmel kuul. Tööstustoodangu uute tellimuste indeks on mai 241,6 punktilt langenud juunis 215 punktile. Ekspordi uute tellimuste indeks on sealjuures langenud 286,6 punktilt 248,8 punkti peale. Mõlemal juhul on tegemist madalaima tasemega pärast tänavuse aasta jaanuari ja veebruari ning vastupidine oli trend ka aasta tagasi, kui indeksid olid juunis varasemate kuudega võrreldes kasvamas.
Seotud lood
Statistikaameti andmetel kukkusid juunis võrreldes maiga tööstustoodangu mahud peaaegu kõigis valdkondades. Suurim kukkumine oli kalatootmises, mis aga statistikaameti hinnangul on tingitud sektori sesoonsusest.
Statistikaameti selgitusel põhjustas tööstuse indeksite languse juuni võrreldes maiga erinev tööpäevade arv.
Eurostati andmetel oli Eesti tööstustoodangu kasv tänavu augustis võrreldes aastatagusega 22,7%, mis ületab Euroopa Liidu keskmist kasvu enam kui viis korda.
Kursus on rahvusvaheliselt tunnustatud ja eksportturgudel aktsepteeritud keevitusinseneri pädevust tõendav kutseharidus. Kursus käsitleb laiapõhjaliselt keevitusprotsesse, materjale ja tööstusstandardeid.
Enimloetud
4
Negatiivse plaani puhul oleks ohus 100 miljonit maksutulu ja 5000 inimese töö
Viimased uudised
Riigikohus langetas äsja otsuse suurima maksvõlglase ja BLRT Grupi vaidluse asjus
Hetkel kuum
Raskem aeg mõjub ärile hästi
Lisatud kolm Gartneri soovitust riskide maandamiseks
Tagasi Tööstusuudised esilehele