Metallitööstus tõusis teises kvartalis töötajatele ohtlikuimaks tegevusvaldkonnaks. Seal toimus 82 tööõnnetust, mis on rohkem kui üheski teises valdkonnas.
Võrreldes eelmise aasta teise kvartaliga on metallitööstuses olnud ka kõige suurem tööõnnetuste arvu kasv. Kui varasemal kahel aastal ei registreeritud kõige enam tööõnnetusi mitte töötlevas tööstuses, vaid avalikus halduses ja riigikaitses, siis nüüd on metallitööstus ohtlikuimate tegevusalade liidrikoha taas üle võtnud. Tööinspektsiooni avalike suhete peaspetsialisti Kadri Kasterpalu sõnul võib põhjuseks tuua asjaolu, et 2009. aasta majandusolukord puudutas enim just tootmise ja töötleva tööstuse sektoreid, kus vähenesid nii töötajate arv kui ka tootmismahud ning seeläbi ka tööõnnetuste arv. „Tänaseks on majandus elavnemas, kuid tööandjad on veel ettevaatlikud, ega kipu kohe uusi töötajaid palkama. See aga tähendab olemasolevatele töötajatele suuremat tööintensiivsust, millest tingitud ülekoormus võib viia tööõnnetuseni,” leiab Kasterpalu.
Tööinspektsiooni viimane suurem metallitööstuse sektori kontrollimine toimus 2010. aastal, millal viidi läbi sihtkontroll teemal „Metallitöö”. Selle käigus külastati 152 ettevõtet. Peamiseteks probleemideks olid isikukaitsevahendite kasutamine (puudused 48% ettevõtetest), ohtlike kemikaalide kasutamine (43%), tõstmise abivahendite kontrollimine (38%) ja ohtliku kokkupuute võimalus töövahendite liikuvate osadega (37%).
Seotud lood
Veebruaris tähistab 25. tegevusaastat tuleohutussüsteemide projekteerija, paigaldaja ja hooldaja Firetek OÜ, kes on tuleohutussüsteeme välja töötanud ning paigaldanud väga paljudele Eesti suurematele äriobjektidele. Ühe asutaja, ettevõtte juhi Georg Kanguri sõnul on nende eesmärk viia tuleohutus uuele tasemele ja võtta eksperdina osa sellealaste seaduste ning nõuete väljatöötamisest.