Swedbank Grupi 2009 asutatud kinnisvarahaldusettevõte Ektornet sõlmis viimase aja suurima pikaajalise üürilepingu Eesti ühe suurima puitmajade tootjaga AS Lasita Maja, mis toob oma tootmise endisesse Glaskeki Tartu tootmisüksusesse.
„Eelmise nädala alguses õnnestus meil sõlmida suurepärane tehing – leidsime Lasita, kes rendib meilt Tartu lähedal asuvaid tootmishooneid. Ma arvan, et see on viimased kuu jooksul on suurim üürileping,“ rääkis Ektornet Management Estonia OÜ juhatuse esimees Meelis Šokman. Üle 10 000 ruutmeetri suurune tänapäevane tootmis- ja bürookompleks asub Tartumaal Pihvas.
Lasita Maja juhataja Kaido Maisvee ütles, et tegevuse konsolideerimine ühte tootmisüksusesse parandab nende töö efektiivsust. "See omakorda tõstab meie konkurentsivõimet eksportturgudel. Sõlmitud müügilepingute pikaajalisuse tõttu peab olema tagatud tootmisprotsessi stabiilsus, seetõttu on üürileandja tugevus ja usaldusväärsus meie jaoks võtmetähtsusega,” ütles ta.
Šokmani sõnul on neil heameel selle tehingu üle, sest tegu on arendava, tugeva ja eksportiva ettevõttega.
Šokmani märkis, et renditurg on väga selgelt aktiviseerunud. „Üüriturg on ekspordi kasvuga kaasas käinud ja on näha elavnemist. Tootmisobjekte või laohoonete sektor on alates eelmise aasta suve teisest poolest olnud aktiivne. Ja kui me näeme Eesti ekspordikasvu, siis loomulikult on ettevõtetel pinda vaja ja nad küsivad ka. Järjest suuremaid ja paremaid pindu, mida tundub, et varsti enam ei ole reaalses elus enam pakkuda, sest ettevõtted kasvavad niivõrd kiiresti,“ rääkis Šokman.
Šokmani sõnul pole praegu konkurentsi nõukogude ajal ehitatud objektidele, vaid pigem objektidele, mis on universaalsemad. "Teatud tootmisliinid vajad kõrgust või põranda kandevõimet,“ tõi ta näite.
Maisvee sõnul oli neil plaan mõne aasta pärast ehitada ise uus tootmishoone. Kui selgus, et Glaskeki hoone on saadaval, olid nad sellest huvitatud, aga esimeses enampakkumise ringis hind neile ei sobinud, sest oli liiga kõrge. „Kui me vaatasime uuesti, mis selle hind on, oli Ektornet selle juba omandanud. Meie tegelik eesmärk on astuda Ektornetiga rendisuhtesse ning pikemas perspektiivis see hoone endale osta, kui me jõuame kokkuleppele,“ rääkis Maisvee. Tema sõnul saavad nad Ektorneti puhul olla kindlad, et keegi nendega nii-öelda ei vigurda.
Üüri hinda pooled ei avalikustanud. „See on ajas muutuv ning arvestab mitmesuguseid asjaolusid, kaasa arvatud seda, et me ei saa seal kohe teha ja toota. See on mitmeastmeline süsteem,“ sõnas Maisvee.
Selle rendihinnani, milleni Ektornet tegelikult jõuda tahtis, jõuavad nad mõne aja pärast. „See oli nende poolt pakutud meile soodne üleminekuversioon, mis oli meile põhiliseks kaalukeeles, et me otsustasime rentida,“ lausus Maisvee.
Taust:
• Lasita Maja on Eesti kapitalil tootmisettevõte, mis tegutseb alates 1998. aastast. Ettevõte toodab ja ekspordib üle 20 000 puitmaja aastas, tootmine vastab ISO 9001 kvaliteedistandarditele. Lasita Majas töötab üle 115 inimese.
• Ektornet Commercial Estonia OÜ on Swedbank Grupi 2009. aastal asutatud kinnisvarahaldusettevõte. Ettevõtte põhitegevus on kinnisvara ost, haldamine ning müük elukondliku kinnisvara, jaekaubanduse-, kontori- ja tööstusobjektide valdkonnas.
• 06.04.11 Glaskeki pankrotihaldurid vormistasid Eesti suurima aknatootja Tallinna ja Tartu tootmisüksused Swedbanki kinnisvarafirmale Ektornet Commercial Estonia OÜ
Seotud lood
Endisesse Glaskeki Tallinna tootmishoonesse kolinud Arutech Parimad Aknad OÜ plaanib tootmismahtu hüppeliselt kasvatada ja võtab selleks tööle kuni 70 inimest.
Me kõik tahame anda oma panuse keskkonna heaks, kuid seda pole alati lihtne teha. Ühe suurema elektroonika ja tööriistade edasimüüja, RS’i Better World tootevalik on aga mõeldud just selleks, et oleks kergem teha keskkonnasõbralikke ja usaldusväärseid otsuseid, mis on paremad inimestele, planeedile ja teie ettevõttele.
Enimloetud
1
Riigikohus langetas äsja otsuse suurima maksvõlglase ja BLRT Grupi vaidluse asjus
4
Negatiivse plaani puhul oleks ohus 100 miljonit maksutulu ja 5000 inimese töö
Hetkel kuum
Negatiivse plaani puhul oleks ohus 100 miljonit maksutulu ja 5000 inimese töö
Raskem aeg mõjub ärile hästi
Tagasi Tööstusuudised esilehele