Viimasel ajal on üha sagedamini kuulda ettevõtetest, kes tootmise kas täielikult või osaliselt Eestisse on kolinud.
Möödunud nädalal kirjutas Äripäev, et Flexa Holding kolib mööblitootmise Taanist Eestisse ning, et Soome elektroonikatootja Incap tahab tootmise Eestisse tuua.
Võrreldes tõusuajaga, mil majandust ahistas terav tööjõupuudus, on tänane Eesti Põhjamaa investorile palju huvitavam, vahendas "Aktuaalne Kaamera". "Huvi on kindlasti märgatavalt suurem. Praegu võidame maailma majanduslangusest, suuremad kontsernid vaatavad üle oma kulutasemeid ja efektiivsust. Tänaseks on mõned neist leidnud, et Eesti üksus on üks efektiivsemaid," rääkis Ettevõtluse Arendamise Sihtasutuse (EAS) juhatuse liige Maria Alajõe.
Tema kinnitusel tunnevad Eestisse kolimise vastu kõige suuremat huvi elektroonikatootjad ja väikesed IT-firmad, aga ka metalli- ja kummitööstused ja erinevad teenusepakkujad, nagu näiteks kõnekeskused.
Seotud lood
Elektroonika allhankija Incap tahab sulgeda Soomes Vuokatti tehase ja elektroonikatootmise Eestisse tuua, kirjutab Taloussanomat.
Taani tehast kolitakse praegu Eestisse ümber ning seetõttu vajame tootmisesse inimesi juurde, rääkis lastemööblitootja Flexa Eesti juhatuse liige Marianne Paas.
Flexa Holding on tõsistes finantsraskustes ning pika kalkuleerimise tulemusena otsustas grupp mööblitootmise Taanist Eestisse kolida.
Eesti eelis Skandinaavia silmis pole ammu enam odav tööjõud, vaid see, et ta on meie klientidele lähedal ning on piisavalt konkurentsivõimeline, märkis mööblitööstuse Bellus Furnitur omanik Rolf Relander.
Alumiinium on 100% taaskasutatav materjal ja taaskasutatud alumiiniumist uute toodete valmistamine nõuab vaid 5% esmase alumiiniumi tootmiseks kulunud energiast. Seetõttu on oluline tagada, et kogu tarbimisjärgne alumiiniumijääk jõuaks tagasi ringlusesse. Ringmajanduse võtmeks on toote elutsükli planeerimine juba joonestuslaual – taaskasutatavatest materjalidest toodete kujundamine, mis kestavad kauem ja mida saab lahti võtta ning taaskasutada.