Flexa Holding on tõsistes finantsraskustes ning pika kalkuleerimise tulemusena otsustas grupp mööblitootmise Taanist Eestisse kolida.
"Terve grupi võlasumma on kokku ligikaudu 1,2 miljardit krooni. See summa on konsolideeritud terve grupi tasemel, Eestis tegutsevatel grupi ettevõtetel märkimisväärseid võlgu pole," ütles grupi esimees Ole Borch.
Ta kinnitas, et ettevõtte raskused Taanis Kalvi mõisa, Flexa Eestit ja Flexa Heati ei mõjuta, nende tegevus jätkub tavapäraselt. "Grupil on siiski piisavalt võimalusi, et Eesti ettevõtteid rahastada ja tegutsemas hoida ning Flexa Heat, mis toodab puitpelleteid, on kasumis," ütles Borch.
"Pidime tegema valiku – meil on mööblitootmised Eestis ja Taanis. Tegime eelmise aasta sügisest kuni veebruarini väga tõsiseid kalkulatsioone. ja lõpuks otsustasime, et sulgeme oma tehase Taanis ning laiendame mööblitootmist Eestis. Eestis on töö kvaliteet muljetavaldav, seega otsustasime, et suuname oma energia Eesti tootmise laiendamisse," märkis Borch.
Finantsraskuste tõttu on gruppi ümberstruktureeritud ning Eesti mööblitootja Flexa Eesti uus omanik on F4D Holding AS. "See firma loodi grupi restruktureerimise käigus, seega grupist pole midagi välja liikunud," lisas ta.
Borchi sõnul on grupp raskustes üldise majanduslanguse tõttu. "Kriisi tõttu peatus kinnisvara müük peaaegu täielikult. Inimesed ostavad enamasti uut mööblit siis, kui ostetakse uus elamine. Kuna keegi ei koli praegu, siis on mööbli müük dramaatiliselt kukkunud. Näiteks Kalvi mõisa pole majanduslangus nii tugevalt mõjutanud – see on mööblitootmine, mis tekitas meile suured probleemid," rääkis ta.
Borch rõhutas, et grupil pole uusi omanikke. "Omanikud on endiselt samad, Flexa Holdingu omanik on endiselt Henning Lykke Jenseni perekond," ütles ta.
Seotud lood
Viimasel ajal on üha sagedamini kuulda ettevõtetest, kes tootmise kas täielikult või osaliselt Eestisse on kolinud.
Taani tehast kolitakse praegu Eestisse ümber ning seetõttu vajame tootmisesse inimesi juurde, rääkis lastemööblitootja Flexa Eesti juhatuse liige Marianne Paas.
Eesti eelis Skandinaavia silmis pole ammu enam odav tööjõud, vaid see, et ta on meie klientidele lähedal ning on piisavalt konkurentsivõimeline, märkis mööblitööstuse Bellus Furnitur omanik Rolf Relander.
Alumiinium on 100% taaskasutatav materjal ja taaskasutatud alumiiniumist uute toodete valmistamine nõuab vaid 5% esmase alumiiniumi tootmiseks kulunud energiast. Seetõttu on oluline tagada, et kogu tarbimisjärgne alumiiniumijääk jõuaks tagasi ringlusesse. Ringmajanduse võtmeks on toote elutsükli planeerimine juba joonestuslaual – taaskasutatavatest materjalidest toodete kujundamine, mis kestavad kauem ja mida saab lahti võtta ning taaskasutada.