Harju maakohus kuulutas novembri lõpus välja Glaskeki tütarfirma Delooralt pankroti, millel oli üle seitsme miljoni kroonine maksuvõlg.
Maksuvõlast suurima osa annab 3,2 miljoni krooniga käibemaks, aga maksmata on ka 1,9 miljonit krooni sotsiaalmaksu ja ligi miljon krooni tulumaksu.
Maksuvõlg ja asjaolu, et kolmel teisel tütarettevõttel pole maksuhäireid olnud, pani akende-uste ja fassaadide tootjad kahtlustama, et Glaskek teeb hangetel soodsamaid pakkumisi just riigimaksude maksmata jätmise arvel.
Neid õhutas fakt, et võlgades tütarfirma nimi muudeti mai lõpus Glaskekiga näiliselt mitteseonduvaks Delooraltiks. Glaskek nimetas siis kahtlustusi võlaga kaasnevaks müraks.
"Delooralt ASi äritegevus on juba peatunud aasta algusest, firma polegi äritegevust sel aastal omanud," kommenteeris firma pankrotti Glaskeki juhatuse liige ja Delooralti nõukogu liige Indrek Pajuri.
Glaskeki finantsdirektor Meelis Põlda ütles suvel, et maksuvõlg hakkas tekkima eelmise aasta lõpus, kui otsustati Tallinna tootmised üle viia Tartusse ja töölised koondada.
Pajuri kinnitas suvel, et nad pole kavatsenud pankroti kaudu riigimaksude tasumist kaelast ära saada. "Meil on kogu aeg olnud plaan, et saame kokkuleppele maksuametiga. Ja kui me koondaks kõik kohustused ühte ettevõttesse ja tahaksime teise kaupa, siis tarnijad ju seda ei annaks," ütles ta.
Haapsalu Uksetehase juht Ago Soomre märkis, et kindlasti aitab nimevahetus firmal jätkata suhteid välistarnijatega, kui tegu on maksuvõlgadega. Kui halvasti läheb, tuleb pankrot välja kuulutada, kuid nimi vahetatakse, et maksuvõlg tooks vähem kahju firmale, lisas ta.
Pikemalt loe homsest Äripäevast.
Seotud lood
Harju Maakohus algatas eile ASi Glaskek juhatuse avalduse ja äriühingu suurima finantseerija teadmisel ettevõtte saneerimismenetluse saneerimisseaduse alusel, kuigi ettevõtte restruktureerimist alustati juba aasta varem.
Saavad, vähemasti uue Opel Frontera näitel, mille korral on hübriidajamiga sõiduki (GS-varustuses) ja soodsaima täiselektrilise versiooni hinnaerinevuseks vaid 900 eurot. Kui te ei usu, siis minge ja uurige lähimas Opeli esinduses ise järele. Lisaks leiate sealt teisegi Opeli linnamaasturite alase uudise, milleks on auhinnatud Grandlandi teine põlvkond.