• 16.05.09, 17:08
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine

Nitrofertil pole õnnestunud tootmist taaskäivitada

Mineraalväetiste tehase Nitrofert lootus tootmine taas käivitada pole seni täitunud. Karbamiidi ja ammoniaagi hind on maailmaturul endiselt niivõrd madal, et ettevõttel on kasulikum seista ning maksta töötajatele palka.
Aprillis hakkasid maailmaturu hinnad tõusma ning tehases tehti ettevalmistusi tootmise taastamiseks, ent paari nädala pärast kukkusid hinnad taas. Praegu maksab ammoniaagitonn Balti regioonis 200 dollarit, samas kui varasematel aastatel on selle keskmine hind olnud 450 dollarit. Karbamiidi hind on 230 dollarit, kirjutas Põhjarannik.
"Kui karbamiidi hind tõuseks vähemalt 320 dollarini, siis tuleksime veel kuidagi ots otsaga kokku," ütleb ASi Nitrofert peadirektor Aleksei Nikolajev.
Tehas peatas tootmise veebruaris. Nikolajev ütles, et kui toodangu väljalase oleks jätkunud, võinuks praeguste hindade puhul möödunud kuude kahjum ulatuda 90 miljoni kroonini.
Aleksei Nikolajev ütleb, et olukord maailmaturul on ettearvamatu, see võib millal tahes muutuda ning kohe, kui toodangu hinnad tõusevad vähemalt sellisele tasemele, mis lubab suure kahjumita töötada, hakkab tehas taas karbamiidi ja ammoniaaki tootma.

Seotud lood

Uudised
  • 17.09.09, 16:05
Nitroferti kasum kasvas mullu pool miljardit
Nitrofert, mis viimastel aastatel on olnud üliedukas, kuid kus tootmine juba alates 2009. aasta esimestest kuudest seisab, teenis 2008. aastal 719 miljonit krooni puhaskasumit, mis on üle 500 miljonit krooni parem tulemus kui 2007. aastal teenitud 170,5 miljonit krooni.
  • ST
Sisuturundus
  • 21.12.24, 17:14
Alumiiniumi igavene elu algab joonestuslaual. Kuidas kavandada korduvkasutatavaid tooteid?
Alumiinium on 100% taaskasutatav materjal ja taaskasutatud alumiiniumist uute toodete valmistamine nõuab vaid 5% esmase alumiiniumi tootmiseks kulunud energiast. Seetõttu on oluline tagada, et kogu tarbimisjärgne alumiiniumijääk jõuaks tagasi ringlusesse. Ringmajanduse võtmeks on toote elutsükli planeerimine juba joonestuslaual – taaskasutatavatest materjalidest toodete kujundamine, mis kestavad kauem ja mida saab lahti võtta ning taaskasutada.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Tööstusuudised esilehele