ASi Tallinna Vesi sõnul on veehinna tõus
vajalik tulevaste ning samuti ka juba olemasolevate varade hea seisukorra ning
tootlikkuse säilitamiseks vajalike investeeringute tegemiseks.
"Tariifitõus võimaldab ettevõttel jätkata investeeringuid veekvaliteeti, keskkonnahoidu ja kliendirahulolu suurendamisse," märkis Tallinna Vee finantsdirektor Siiri Lahe, lisades, et samuti on olulisel määral kasvanud tootmisprotsessi sisendid (kemikaalid, kütused, keskkonnatasud), mis paljudel juhtudel on seotud THI-st oluliselt enam kasvavate indeksitega.
Pärimisele, kui palju teenivad Tallinna Vee omanikud, sh linn, hinnatõusust lisatulu, jättis Lahe konkreetse vastuse andmata. "Me ei saa avaldada prognoose, mida pole avalikustanud börsi vahendusel. Saame hinnatõusust lisatulu, kuid see ei võrdu omaniku lisakasumiga. Ettevõtte jaoks on kuluefektiivsus oluline märksõna ja seetõttu on meie jaoks omanike poolt oodatava tootluse tagamine suureks väljakutseks."
Seotud lood
Tallinna linnavalitsus kinnitas tänasel
istungil 2009. aasta 1. jaanuarist kehtima hakkava vee- ja
kanalisatsiooniteenuse tariifi, mis tõuseb uuest aastast 12,8%, teatas
Raepress.
Kiiresti muutuvad ajad nõuavad valmisolekut kiireteks arenguteks ka ettevõtetes ning töötajate oskustes. Pidev areng ja enesetäiendus pole tänases maailmas erand, vaid argipäev. Selle eest, et püsida järjel keevitamismaailmas toimuvaga, kannab Eestis hoolt Weldman.