Paikuse vallavanema Kuno Erkmanni sõnul on
saeveski sulgemine kaotus kogu piirkonnale, kuid kaljult alla viskuma ta ei
tõtta.
Vallavanema sõnul on vaid 30% saeveski töötajatest kohalikud elanikud ja umbes 38 töötuks jäänud inimest katastroofi kaasa ei too, kuna vallas elab 2300 tööealist inimest. „Paikuse valla elanikud on ettevõtlikud ja head spetsialistid, nemad tööta ei jää,“ oli vallavanem kindel.
Siiski sõnas Erkmann, et Paikuse saeveski sulgemine on kaotus kogu piirkonnale, sest ka teiste valdade elanikud käivad seal tööl. „Kaljult alla viskuma ei hakka. Ka majanduse taandumist tuleb kavandada, kuigi arengu planeerimine on meeldivam. Kuid majandus on sinusoid,“ lisas ta.
Siiski sõnas ta, et olukorra täpsem analüüs on veel ees. „Täpsem mõju selgub tulumaksu laekumisel,“ lisas ta. Vallavanema sõnul on 51% nende eelarvest üksikisiku tulumaks ja neil valdadel on lihtsam, kus riigi toetus on suurem, sest abi riigi poolt loota ei ole. „Peame oma mõistusega hakkama saama.“
Ka lisas vallavanem, et raskeks läheb siis, kui lisaks saeveskile teised äri kokku tõmbavad. „Äripäev ju kirjutab, et ehituses tõmmatakse kokku,“ jäi ta ebamääraseks.
Seotud lood
Riigi Metsamajanduse Keskuse turundusjuht
Ulvar Kaubi kommenteeris, et laias laastus on Paikuse saeveski sulgemine halb
uudis kõigile.
Paikuse saeveski juhataja Tõnu Järve
kommenteeris napisõnaliselt, et teade Paikuse saeveski sulgemise kohta Stora
Ensolt tuli, kahjuks puudus tal info, mis saeveskist edasi saab ja millised on
omanike konkreetsed plaanid.
Metsanduskontsern Stora Enso andis täna
börsile teada oma ümberkorraldusplaanid, et olla valmis Venemaa puidu
eksporditollide järsuks tõusuks – muuhulgas näeb kava ette Eestis Paikuse
saetööstuse sulgemise.
Kiiresti muutuvad ajad nõuavad valmisolekut kiireteks arenguteks ka ettevõtetes ning töötajate oskustes. Pidev areng ja enesetäiendus pole tänases maailmas erand, vaid argipäev. Selle eest, et püsida järjel keevitamismaailmas toimuvaga, kannab Eestis hoolt Weldman.