Magusatootja Marminton ASi juht Asso
Lankots ütles aripaev.ee-le, et näksimine pole ettevõttes keelatud, kuid
maiustused ajavad uutel töötajatel südame kiiresti läikima.
Lankots ütles, et ta taunib tööandja tagant varastamist, kuid tema juhitavatel ettevõtetel Marmiton ja Largo on töötajatega vedanud. Viimaseil aastail pole suuri vargusi ega puudujääke olnud.
„Varastamisse me väga soosivalt ei suhtu, see on iseenesest mõistetav,“ rääkis Lankots, „meil on uksed lukus, kus taga väärtuslikumat hoitakse. Pääslates on turvatöötajatel on õigus käekotte ja autosid läbi vaadata, kuid ei saa välistada, et keegi näiteks peotäie suhkurt või kohvi taskusse puistab.“
Lankots ütles samas, et suuri koguseid tooret või kaupa neilt viimase kolme aasta jooksul varastatud pole. „Minu ajal ehk viimase kolme aasta jooksul pole midagi suuremat kaotsi läinud ega suuri puudujääke olnud,“ rääkis ta ja lisas, et firmal on vedanud ka töötajatega.
Aripaev.ee küsis, kas Marmitoni töötajad tohivad tootmisliini ääres magusat süüa. „Ohh, selline proovidegusteerimine on isegi soovitav,“ sõnas Lankots ja lisas, et väike näksimine pole neil ametlikult lubatud ega ka keelatud.
Magusatootja kurtis, et paraku hakkab magus uutele töötajatele kiiresti vastu. „Kipub olema nii, ka tootearenduse tasandil, et algselt on inimesed väga hoogsad näksijad, aga näiteks juba tunni aja pärast ei taha nad magusat enam nähagi,“ ütles Lankots.
Seotud lood
Smarten Logistics võitleb vargustega
detailseid sisekorraeeskirju, laiaulatuslikku videovalvet ning töötajate
pistelist läbivaatust kasutades.
Rakvere Lihakombinaadi turundusdirektor
Liina Jaanson ütles aripaev.ee küsimustele vastates, et ettevõte jälgib
töötajaid juba 10 aastat turvakaameratest, et nad tööandja tagant ei
varastaks.
Põltsamaa Felixi juht Anti Orav ütles
aripaev.ee-le, et kui töötaja ettevõtte tagant varastamisega vahele jääb,
sunnitakse ta töölt lahkuma.
Alumiinium on 100% taaskasutatav materjal ja taaskasutatud alumiiniumist uute toodete valmistamine nõuab vaid 5% esmase alumiiniumi tootmiseks kulunud energiast. Seetõttu on oluline tagada, et kogu tarbimisjärgne alumiiniumijääk jõuaks tagasi ringlusesse. Ringmajanduse võtmeks on toote elutsükli planeerimine juba joonestuslaual – taaskasutatavatest materjalidest toodete kujundamine, mis kestavad kauem ja mida saab lahti võtta ning taaskasutada.