Eesti toiduainetööstuse ettevõte Põltsamaa
Felix sõlmis täna lepingu valmistoidutoodete tootja AS Nordic Foods varade
omandamiseks.
Põltsamaa Felixi eesmärk on suurendada tehinguga oma tootmisvõimsusi, teatas ettevõte. Tehinguga lähevad Felixi kätte Põlvas tegutseva Nordic Foodsi varad, mille hulka kuuluvad valmistoitude ja smuutide tootmisseadmed, samuti kaubamärgid Maakera, Supper, Supilinna ja Pai. Tehingu hinda osapoolte kokkuleppel ei avalikustata.
Põltsamaa Felixi juhataja Anti Orava sõnul on Nordic Foodsi varade omandamise näol tegu osaga Põltsamaa Felixi strateegilisest laienemisplaanist. “Peame seda oluliseks investeeringuks, mis aitab meil suurendada oma tootmisvõimsust ning keskenduda lisaks Eestile järjest enam ka Läti ja Leedu turu vajadustele,” ütles Orav. Ta lisas, et ühtlasi võimaldab vastav investeering Põltsamaa Felixil parandada oma positsiooni valmistoitude segmendis, kus lõppenud aastal ettevõtte müügimaht kahekordistus.
Nordic Foodsi juhataja Kuldar Leisi sõnul sündis otsus Põltsamaa Felixi ostupakkumine vastu võtta omanike soovist keskenduda 2006. aasta alguses koos rahvusvahelise investeerimisfondiga Amber Trust II omandatud Tallinna Külmhoone arendamisele.
“Nordic Foodsi meeskond on teinud väga tubli tööd, sest meie kaubamärgid Maakera, Supper ja Supilinna hõivasid kahe aastaga Eesti konservsuppide ja purgitoitude turul 30%-lise turuosa. See näitab, et meie pakutavad toidud on leidnud tee Eesti elanike toidulauale,” rääkis Leis.
Seotud lood
Põltsamaa Felixi juht Anti Orav leiab, et
Eesti turul kujutab toiduainetööstusele suurimat ohtu laenuralli, mille
tagajärjel võib ostujõud langeda.
Kuigi Nordic Foodsi ostnud Põltsamaa Felix
lootis Põlva valmistoidutehase tööd pikemalt jätkata, tuleb peatselt kolima
hakata ja 39 töötajal on vaja otsustada, kas minna Põltsamaale tööle või jääda
tööta.
Alumiinium on 100% taaskasutatav materjal ja taaskasutatud alumiiniumist uute toodete valmistamine nõuab vaid 5% esmase alumiiniumi tootmiseks kulunud energiast. Seetõttu on oluline tagada, et kogu tarbimisjärgne alumiiniumijääk jõuaks tagasi ringlusesse. Ringmajanduse võtmeks on toote elutsükli planeerimine juba joonestuslaual – taaskasutatavatest materjalidest toodete kujundamine, mis kestavad kauem ja mida saab lahti võtta ning taaskasutada.