AS-i A. Le Coq juhataja Tarmo Noop ütles
Eesti Päevalehele, et 5. veebruarist kehtivad nende toodetele senisega võrreldes
keskmiselt kuni viis protsenti kõrgemad hinnad.
Vaadiõlle hind ei muutu, küll tuleb pooleliitrist pudeli- või purgiõlut tehasest ostes 50–70 senti senisest rohkem letti laduda. Õllehinna tõusu taga on linnased, mille maailmaturuhind on tõusnud kõrgemale kui kunagi varem – võrreldes eelmise aastaga tervelt kolmandiku.
Märgatavalt väiksem on siidri- ja lauvee hinna tõus, kuid 2–3-kroonine hinnakasv ootab ees mahlu, mis sisaldavad apelsinimahla. “Apelsinimahla hinna tõus on rekordiline, põhjuseks apelsinide kehv saak,” märkis Noop.
Veebruarikuu kolmandast nädalast muutuvad ka Saku õlletehase hinnad, müügidirektor Vladimir Sapožnin ütles, et jookide lõikes on hinnamuutus erinev, keskmine hinnatõus jääb 4–5 protsendi vahemikku. Hinnatõusu põhjus on mõjuv – maailmaturul on kallinenud tooraine, hüppeliselt kasvanud tööjõukulud, samuti gaasi, vee ja heitvee hind.
Seotud lood
Leedu majandusleht Verslo Zinios kirjutas,
et Leedus tõuseb pudeli õlle hind 13 Leedu senti (60 Eesti senti).
Ühe ettevõtte alalt ehitusmaterjalide või kütuse vargus on ärile suur kahju. Kui süttib tootmishoone või masin, võib see tähendada mitu miljonit varakahju ning halvemal juhul ohtu inimeludele. Varajane riskide maandamine ja mitu sammu ette mõtlemine võib õnnetuse korral päästa terve äritegevuse.