• 23.01.25, 09:47

TalTechi inseneriteaduskonna dekaan: tööstus on aastaid olnud IT varjus, aga need kaks valdkonda ei tohi olla konkurendid

Töötlev tööstus on olnud aastaid IT-sektori varjus, kuid need kaks valdkonda ei tohi olla konkurendid. Tihe koostöö IT ja tööstuse vahel võiks olla meie jaoks “pööre”, usub Tallinna Tehnikaülikooli inseneriteaduskonna dekaan Fjodor Sergejev.
Ettevõtjad ei peaks noori insenere koolipingist tööle värbama, vaid laskma neil õpingud lõpetada, ütleb Fjodor Sergejev.
  • Ettevõtjad ei peaks noori insenere koolipingist tööle värbama, vaid laskma neil õpingud lõpetada, ütleb Fjodor Sergejev. Foto: Tallinna Tehnikaülikool
“Töötlev tööstus on olnud IT-sektori varjus ja see of fakt, mida toetab ka statistika,” ütleb ametiaega lõpetav Tallinna Tehnikaülikooli inseneriteaduskonna dekaan Fjodor Sergejevi intervjuus Tööstusuudistele. Sergejev lisab, et on taotluse uueks ametiajaks juba esitanud.
Sergejev rõhutab, et IT ja tööstus peaksid rohkem koostööd tegema ja need kaks valdkonda ei tohi näha teineteist konkurentidena. “Me ei saa jääda konkurentideks, peame tegema koostööd mõlema valdkonna arengu jaoks. See võiks olla meie jaoks „pööre“, kui kasvab ja areneb tihe koostöö kahe sektori vahel,” ütleb ta.
Sergejev muretseb inseneride ja teadlaste järelkasvu pärast ning kutsub ka ettevõtteid üles tegema tihedamat koostööd.
“Meil on suured ootused nii riigile kui tööstuspartneritele. On arusaadav, et tööstusjuhtidel on fookuses päevaprobleemid, kuid strateegilise haridusvaateta pole tulevikku ei tööstusel ega Eesti riigil. Eelkõige peab muutuma töösturite suhtumine ja rohkem tuleb kasutada juba olemasolevad koostöövõimalusi,” ütleb dekaan.
Lisaks teaduskonna juhtimisele vastutab Sergejev Taltechis ka Inseneriakadeemia arendamise eest. “Arvan, et Inseneriakadeemia tegevust ja rahastamist ei tohi 2029. aastal lõpetada, sest vaja on tagada jätkusuutlikkus,” ütleb ta.

Seotud lood

Saated
  • 02.10.23, 14:00
Inseneriteaduskonna dekaan: noori insenere ei tasu liiga vara koolipingist tööle meelitada, Leedu ajab õiget asja
Inseneride järelkasv ja saadavus valmistab muret nii ülikoolidele kui ettevõtjatele. Ettevõtjate mure on küll mõistetav, kuid peaksime siiski olema ettevaatlikud, et me noori insenere liiga vara tööle ei meelita, sest see toob kaasa täiendavad riskid, räägib saatekülaline Tallinna Tehnikaülikooli inseneriteaduskonna dekaan Fjodor Sergejev.
Uudised
  • 07.06.21, 14:04
FLIR Systems Estonia teeb tehnikaülikoolile kalli kingituse
Elektroonikatööstus FLIR Systems Estonia kingib Tallinna Tehnikaülikoolile kümnete tuhandete eurode väärtuses termokaameraid, mis lähevad IT-, inseneri- ja loodusteaduskonna ühisesse ristkasutusse.
Uudised
  • 16.01.24, 09:30
TalTechi vilistlased võitlevad uue stipendiumifondiga inseneride puuduse vastu
Inseneriteaduskonna vilistlased lõid uue stipendiumifondi, et toetada tudengeid, kes oma vabast ajast ja kohusetundest erinevate vabatahtlike tegevustega eriala populariseerivad.
  • ST
Sisuturundus
  • 17.01.25, 16:09
Kas elektriauto ja hübriidajamiga sõiduk saavad olla samas hinnaklassis?
Saavad, vähemasti uue Opel Frontera näitel, mille korral on hübriidajamiga sõiduki (GS-varustuses) ja soodsaima täiselektrilise versiooni hinnaerinevuseks vaid 900 eurot. Kui te ei usu, siis minge ja uurige lähimas Opeli esinduses ise järele. Lisaks leiate sealt teisegi Opeli linnamaasturite alase uudise, milleks on auhinnatud Grandlandi teine põlvkond.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Tööstusuudised esilehele