Inseneride järelkasv ja saadavus valmistab muret nii ülikoolidele kui ettevõtjatele. Ettevõtjate mure on küll mõistetav, kuid peaksime siiski olema ettevaatlikud, et me noori insenere liiga vara tööle ei meelita, sest see toob kaasa täiendavad riskid, räägib saatekülaline Tallinna Tehnikaülikooli inseneriteaduskonna dekaan Fjodor Sergejev.

- Fjodor Sergejev. Foto: Harro Puusild
"Tööstusuudised eetris" saates on juttu ka sellest, kuidas peaksime põhikoolis ja gümnaasiumis tehnoloogiast rääkima ning miks võiks noored gümnaasiumi ajal teenindustöö asemel hoopis tehastes töötada. Räägime ka inseneriakadeemiast ja sellest, kuidas Leedu inseneride järelkasvuga tegeleb. Saadet juhib Harro Puusild.
Inseneriteaduskonna dekaan Fjodor Sergejev rõhutab saates, et noori insenere ei tohi üle koormata ja liiga vara tööle meelitada, sest see soodustab väljalangemist. „Meil on palju rohkem kasu eriala lõpetanud noortest,“ lisab ta.
„Vaatan Leedut kadestava pilguga. Need on väga õiged tegevused, millega nad tegelevad,“ lisab dekaan.
Saadet toetavad Radius Machining ja Hansavest.
Inseneriteaduskonna dekaan: noori insenere ei tasu liiga vara koolipingist tööle meelitada, Leedu ajab õiget asja
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Tulevikukindel tööstus vajab hooneid, mis on nutikalt planeeritud, energiatõhusad ning lihtsalt kohandatavad vastavalt muutuvatele vajadustele. Need omadused ei taga mitte ainult efektiivset tootmist, vaid aitavad ka hoida püsikulusid kontrolli all ja tagavad hoone pikaajalise kasutatavuse.