Valitsus nimetab tööstust Eesti majanduse alustalaks ja arengumootoriks rohkem kui kunagi varem, aga sõnadest üksi ei piisa, kirjutab Eesti Trüki- ja Pakenditööstuse Liidu juht Katre Savi Infopanga värskes aastaraportis.

- Mõjuanalüüsid puuduvad, kaasamine on vaid näiline ja rakendamine kohene, kritiseerib Katre Savi valitsuse maksufestivali. Foto: Erakogu
Eesti majanduslangus on jõudnud kriitilise künniseni, mida kinnitavad erinevad näitajad ja edetabelid. Kriitiliselt murettekitavad on ka Eesti trüki- ja pakenditööstuse 2023. aasta majandustulemused, mis ei erine üldisest majanduspildist, ning languse süvenemisest räägivad ka 2024. aasta esimeste kvartalite esialgsed tulemused.
Millises seisus on trüki- ja pakenditööstus? Infopanga värskes sektori aastaraporti leiad
siit.
Eesti trüki- ja pakenditööstus toibus koroonakriisist suhteliselt kiiresti, sh pakendi- ja etiketiturg püsis kasvus ka kriisiaastail. Ettevõtted on teinud märkimisväärseid pingutusi, et tulla toime energiakriisi, sõja-aastate mõju, tarneahelate probleemide ning kasvavate sisendhindade, inflatsiooni ja tööjõukuludega, kuid 2023. aasta tervikuna ning 2024. aasta esimesed kvartalid on osutunud väga raskeks.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Eesti majanduses on peamiseks ebakindluse põhjustajaks valitsuse jätkuv plaan riigieelarve puudujääke lappida maksutõusudega ning riigiaparaadi enda kulutuste vähendamist me jätkuvalt ei näe, kirjutab Eesti Trüki- ja Pakenditööstuse Liidu juht Katre Savi värskes Äripäeva infopanga trüki- ja pakenditööstuse konkurentsiraportis.
Tulevikukindel tööstus vajab hooneid, mis on nutikalt planeeritud, energiatõhusad ning lihtsalt kohandatavad vastavalt muutuvatele vajadustele. Need omadused ei taga mitte ainult efektiivset tootmist, vaid aitavad ka hoida püsikulusid kontrolli all ja tagavad hoone pikaajalise kasutatavuse.