Puitmajasektoris tuntakse, et uppuja päästmine on uppuja enda asi, kirjutab Eesti Puitmajaliidu tegevjuht Annika Kadaja vastuses Tööstusuudiste arvamusliidrite küsitlusele.
- Puitmajaliidu tegevjuht Annika Kadaja. Foto: Georg-Sander Männik
Eesti puitmajade tootjad on Euroopa suurimad puitmajade eksportijad ja seeläbi pakkunud kümneid aastaid kvaliteetseid ja jätkusuutlikke alternatiive traditsioonilises ehitussektoris. Siiski, nagu igal teiselgi sektoril, on ka puitmajasektor seisnud erinevatel perioodidel silmitsi mitmesuguste väljakutsetega ja seda eriti viimasel ajal – alates COVID pandeemiast, sisendhindade järsust tõusust kuni turunõudluse järskude kõikumisteni. Vaadates ettepoole, 2024. aastasse ja kaugemalegi, on selge, et sektori väljavaadete parandamiseks on (üli)vajalik valitsuse ja ettevõtete ühised jõupingutused.
Seotud lood
Meie tööstustoodangu ekspordivõimalused ei ole kadunud, kuid nende realiseerimine nõuab suuremat tööd ja vaeva, kirjutavad mööblitootja Wermo juht Raul Vene ning müügi- ja arendusjuht Peeter Kuum vastuses Tööstusuudiste sektori arvamusliidrite küsitlusele.
Käesolev aasta saab olema meie tööstusele taaskord täis väljakutseid, tõenäoliselt kohati otsustav võitlus ellujäämise nimel, kirjutab Eesti Kaubandus-Tööstuskoja peadirektor Mait Palts vastuses Tööstusuudiste arvamusliidrite küsitlusele.
Eesti Erametsaliit ja Puitmajaliit andsid avalike pöördumistega teada oma rahulolematusest metsanduse arengukava menetlemise protsessiga. Erametsaliit tegi ettepaneku sellisel kujul arengukava mitte heaks kiita, Puitmajaliit ei pea õigeks niivõrd olulise dokumendi menetlemist vahetult enne Riigikogu valimisi.
Kiiresti muutuvad ajad nõuavad valmisolekut kiireteks arenguteks ka ettevõtetes ning töötajate oskustes. Pidev areng ja enesetäiendus pole tänases maailmas erand, vaid argipäev. Selle eest, et püsida järjel keevitamismaailmas toimuvaga, kannab Eestis hoolt Weldman.