Okaspuu kättesaadavusele on piiranguid pea kõikjal maailmas, välja arvatud Ameerika Ühendriikide lõunaosariikides, tõdeti Helsingis toimunud konverentsil Wood from Finland.

- Kuusepuidu kättesaadavus on maailmas piiratud.
- Foto: Toomas Kelt
Okaspuidu turuolukorda käsitles oma ettekandes metsandussektori turu-uuringutega tegeleva Rootsi ettevõtte O’Kelly Acumen asutaja ja juht Glen O’Kelly, vahendab Metsälehti. Tema sõnul on põhjapoolkeral okaspuu raiemahtude piiramise põhjused erinevad, ulatudes poliitikast ja keskkonnamõjudest kuni looduskatastroofide ja põlisrahvaste õigusteni. Lõunapoolkeral – Uus-Meremaal, Brasiilias ja Tšiilis – on aga vähem investeeritud metsandusse ja metsaistandustesse, mistõttu oodatakse raiemahtude vähenemist. Ainsaks piirkonnaks, kus raiemahud võivad kasvada, on USA lõunaosariigid.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Kliimaminister Yoko Alender esitas ettepaneku jätta Riigimetsa Majandamise Keskusele (RMK) määratav järgmise aasta optimaalne uuendusraie pindala samaks 2024. aastaga.
Metsa- ja puidusektoris tegutseb Eestis ligi 3900 firmat
Eesti metsamajandust mõjutavad raiepiirangud, linnurahu ja investeeringute puudus. Eesti Metsa ja Puidutööstuse Liidu (EMPL) juhatuse esimees Jaano Haidla rääkis saates “Mets ja majandus”, et eestlaste soodumus teha õhinapõhiseid otsuseid võib saada puidutööstusele saatuslikuks.
Aastaid Eesti puiduturul toimuvat analüüsinud Heiki Hepner prognoosib, et nii nagu 2024. aastal, on ka alanud aastal ümarpuidu hinnatrend metsaomanikule soodne.
Teadlik metsamajandamine mitte ainult ei paranda metsade tervist ja elurikkust, vaid tagab ka kvaliteetse puidu tootmise ja majandusliku tulu tulevikus. Jätkusuutlik metsamajandus on võtmetegur kliimamuutuse leevendamisel ja loodusvarade säilitamisel, luues tasakaalu ökoloogiliste, majanduslike ja sotsiaalsete hüvede vahel.