Üle 100 miljoni: Baltic Workboats sai Belgiast suure laevaehituslepingu
Saaremaa laevaehitusettevõte Baltic Workboats sõlmis Belgia riigiettevõttega DAB Vloot lepingu keskkonnasõbraliku 80-meetrise lootsi baaslaeva projekteerimiseks ja ehitamiseks.
Baltic Workboats AS juht Margus Vanaselja kiidab Belgia riigi paindlikku lähenemist laevaehituslepingule. Foto: Andras Kralla
Laeva hind on 54,4 miljonit eurot. 42-kuulise ehitusperioodiga projekt sisaldab ka võimalust teise samaväärse laeva tellimiseks, mis tõstab tehingu kogumahu kuni 110 miljoni euroni.
Kolmapäeval sai pidulikult kiilu Riigilaevastiku uus biometaanil ja elektril liikuv mitmeotstarbeline töölaev, mille projekteerib ja ehitab Eesti ettevõte Baltic Workboats. Laev valmib 2026. aastal.
Baltic Workboats niipea täisautomatiseeritud robottehasele ei mõtle, sest Nasval valmivate laevade juures on vähe standardseid töid, rääkis tööstuskonverentsil Industry 5.0 Baltic Workboats tehase juht Erik Aleksejev.
19. jaanuaril allkirjastas Riigilaevastik uue töölaeva projekteerimis- ja ehitustööde lepingu Eesti ettevõttega Baltic Workboats. 100% biometaanil ja elektril liikuv mitmeotstarbeline töölaev valmib 2026. aastal ja tagab riigile parema võimekuse regulaarseteks poitöödeks, laevateede hoolduseks, kaasaegseteks teadusuuringuteks, reostustõrje korraldamiseks ja päästeoperatsioonideks.
Eesti laevaehitusfirma Baltic Workboats juhtimisel alustas tööd Euroopa Kaitsefondi (EDF) rahastatav projekt EUROGUARD, mille eesmärk on saada valmis Euroopa riikide merevägedele mõeldud poolautonoomse modulaarlaeva prototüüp.
Saavad, vähemasti uue Opel Frontera näitel, mille korral on hübriidajamiga sõiduki (GS-varustuses) ja soodsaima täiselektrilise versiooni hinnaerinevuseks vaid 900 eurot. Kui te ei usu, siis minge ja uurige lähimas Opeli esinduses ise järele. Lisaks leiate sealt teisegi Opeli linnamaasturite alase uudise, milleks on auhinnatud Grandlandi teine põlvkond.