Viljandi suurtööstused Delux ja Mivar-Viva on löönud käed müügitehinguks, millega Delux omandab patjade, tekkide ja madratsite tootja.
- Viljandis asuva vooditootja Delux Holding tegevjuht ja põhiomanik Göran Sjöholm vajas heas turuolukorras ka patjade ja tekkide tootmist, milleks leidis muljetavaldava tootmise Viljandis ettevõttest Mivar-Viva. Foto: Väinu Rozental
“Meil ei ole tugevat oma brändi, mis Deluxil on. Pikemas perspektiivis see (tootmise müümine Deluxile - toim) aitab päris palju kaasa,” tõdes Mivar-Viva üks omanikke ja nõukogu esimees Gunnar Kraft. Mivar-Viva teeb ilma brändinimeta peamiselt allhanget, kirjutab
Äripäev.
Krafti sõnul on pooled tehingule alla kirjutanud, kuid see ei ole veel lõplik, sest täita tuleb veel juriidilisi tingimusi.
Ettevõtte müümisest olid omanikud mõelnud varemgi. Nüüd, kui tekkis huvitatud ostja, kes firmat edasi arendaks, jõudsid nad kokkuleppele, märkis Kraft.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
"Maakonnale väga suur šokk"
Soome tööstur Göran Sjöholm sulgeb Valga mööblitootja Gomab OÜ, koondamisteate saavad kõik 55 töötajat.
Äsja Tallinnas uue poe avanud vooditootja Delux näeb eksportturgudel nõudluse kasvu.
Mööblitööstuse eelmise aasta nelja kvartali koondkäive oli ligikaudu 641,4 miljonit eurot, võrreldes eelmise aastaga kasvas käive 2,2%, selgub Äripäeva Infopanga värskest mööblitööstuse konkurentsiraportist. Suurima käibega ettevõte oli Standard, mis ühtlasi oli ka üks suurimaid käibes kaotajaid. Toome lugejateni käibetabeli 20 esimest.
Eesti mööblitootjatele on viimane aeg olnud keeruline, selgub värskest Äripäeva Infopanga mööblitootjate ja -müüjate aastaraportist.
Alumiinium on 100% taaskasutatav materjal ja taaskasutatud alumiiniumist uute toodete valmistamine nõuab vaid 5% esmase alumiiniumi tootmiseks kulunud energiast. Seetõttu on oluline tagada, et kogu tarbimisjärgne alumiiniumijääk jõuaks tagasi ringlusesse. Ringmajanduse võtmeks on toote elutsükli planeerimine juba joonestuslaual – taaskasutatavatest materjalidest toodete kujundamine, mis kestavad kauem ja mida saab lahti võtta ning taaskasutada.