Eesti teadlased arendavad CO₂ kogumise tehnoloogiat, mis aitab tööstuse jäätmevabaks muuta
TalTechi teadlased arendavad koostöös välispartneritega uudset CO₂kogumise tehnoloogiat, mille eesmärk on muuta seni jäätmetena ladustatav biomass ja põlevkivituhk väärtuslikuks lähteaineks.
TalTechi Energiatehnoloogia instituudi kütuse ja õhuemissioonide analüüsi labori teadur Kadriann Tamm. Foto: TalTech
Projekti õnnestumisel võib loota, et mitmetes tööstusharudes ei jää enam praeguses mahus reostavat või keskkonda mõjutavaid jäätmekuhilaid, teatas Taltech. Ühtlasi tähendaks see Eesti jaoks kiiremat liikumist kliimaneutraalsuse suunas ning seda, et praeguste jäätmete peale hakatakse tulevikus piltlikult öeldes tormi jooksma.
Tallinna Tehnikaülikooli esitatud sisseastumisavalduste kokkuvõte näitas, et inseneri erialadele esitatud avalduste arv kasvas mullusega võrreldes 15%.
Tallinna Tehnikaülikooli (TalTech) tudengiprojekti raames valmis riistvara arenduse ja programmeerimise õppekava bakalaureuse tudengitel prototüüp lennujuhtimise irdtornide videopildi viite mõõtmiseks.
Tööstuse tulevik tugineb põhjalikult läbimõeldud tegevustele, kus teadmised ja nende rakendamine on viidud täielikule tipptasemele. Üheks olulisemaks märksõnaks tipptaseme saavutamisel on jätkusuutlikkus, mistõttu alustab sellest sügisest TalTech Virumaa kolledžis esmakordselt selleks loodud magistriõppekava – jätkusuutlik tööstus.
Maailma suurim kaablitootja Prysmian on tutvustamas kontserni uut äristrateegiat, millega liigutakse kaablitootjast täislahenduste pakkujaks. Ettevõtte juhi Massimo Battaini sõnul on viieaastase äristrateegia Connect to Lead eesmärk ära kasutada praegust turupositsiooni oma tugevuste arendamiseks ja kindlustamiseks ning olla eestvedaja kaablitööstuse innovatsioonis.