Kuidas kasvavad ettevõtted, mis tõusevad oma piirkonnas ja valdkonnas tippu? “Äge peab olema. Kui on äge, siis tuleb ka edu,” arvab Äripäevas taas Rikaste TOPi jõudnud Andres Linnasaar, kes on Võru ühe suurima tööandja Barruse puidutööstuse juhatuse liige ja osanik.
- Loomulikult loob raha võimalusi juurde, kuid raha ei ole elus omaette eesmärk tõdeb puidutööstuse Barrus juhatuse liige ja üks omanikke Andres Linnasaar. Foto: Andras Kralla
Andres Linnasaar sattus esimest korda Barrusesse 1994. aastal ülikooli ajal, kui läks sinna praktika raames puidupingi operaatoriks. Pärast ülikooli asus ta ettevõttesse tööle tehnoloogina. Barrusega on ta seega seotud pea selle sünnist saati, sest tootmist alustati 1994. aasta suvel.
Loe Äripäevast lisaks, mida räägivad oma ettevõtlusteekonnast Mistra-Autexi juht ja ainuomanik Priit Tamm ning Saaremaa ettevõtja Vjatšeslav Leedo. Järgmiste aastatega töötas Linnasaar end üles. Ta sai 2003. aasta jaanuaris Barruse juhatuse liikmeks ning hakkas vastutama tootmise eest. Mugavat sisseelamise aega talle pikalt ei jäänud, sest sama aasta juunis tabas puidutööstust suur õnnetus – tehas põles maani maha.
Seotud lood
Rikkaima Eesti töösturi vara väärtus 0,6 miljardit
Tänavune Äripäeva rikaste TOP reastas vara suuruse järgi pooltuhat inimest, kelle vara väärtus on suurem kui 13,4 miljonit eurot. Kaheksandik neist on tegev ka tööstussektoris.
"Kõik näitajad on punases"
Euroopa ühe suurima liimpuitkomponentide tootja Barruse tegevjuht ja juhatuse liige Martti Kork paotas kardinaid, millised tõusud ja mõõnad on ettevõtet viimaste aastate jooksul kõigutanud, kuidas läheb võidujooks konkurentidega ning mis küsimustele peab riik kiiremas korras vastuse leidma. Kork esines 13. oktoobril toimunud konverentsil Puidutööstuse äriplaan 2024.
Võrumaal tegutsev männipuidust liimkomponentide tootja Barrus viis sel aastal lõpule oma mahuka investeeringute programmi. Ajastus ei olnud olusid arvestades küll kõige parem, aga lõpmatuseni investeeringuid edasi lükata ka ei saa, tunnistab ettevõtte tegevjuht Martti Kork, kes astub lavale ka tänavusel Puidutööstuse äriplaani konverentsil.
ESG juhtimine on vajalik nii suurettevõtetele kui ka väikese ja keskmise suurusega ettevõtetele. ESG eesmärke, strateegiaid, arengut ja raporteid küsivad partnerid, kliendid, pangad ja regulaatorid. Kuidas ESG abil oma riske ja võimalusi leida?