Kaheksateist aastat tagasi kiirlaenuäri püsti pannud, hiljem isiklikku pankrotti varisenud ettevõtja Toomas Allikas on pööranud oma elus uue peatüki. Äri, mis kasseeris hiigelintresse ning teenis tulu inimeste pisaratelt, on jäänud selja taha.
- Greenfuli sorteerimiskeskuse juht Kalle Grents (vasakul) ning Greenfuli asutaja ja materjali looja Toomas Allikas. Neid mõlemaid ühendab kirg jäätmete vastu. Kui Greenfuli tehast hakatakse ehitama, siis peab ka Eesti tekstiilijäätmemajandus arenema. Foto: Liis Treimann
Asemele on tulnud ambitsioon päästa Eesti ja ehk isegi maailm räigest tekstiilireostusest, mida näeb suisa kosmosestki. Allika ettevõte Greenful tahab hakata Sillamäel tootma tekstiilijäätmetest ehitusmaterjale, kirjutab Äripäev.
Greenful väärindab tekstiilijäätmed ehitusmaterjaliks. Täpsemalt hakkab Sillamäe sadamas olema kaks erinevat tehast ja ettevõtet, mis hakkavad tootma Greenfuli paneele ja SIP-paneele. Tehaste kõrval on ka sorteerimiskeskus.
Midagi niisugust on Saksamaal katsetehases juba tehtud. Allika plaani järgi võiks Euroopasse kerkida vähemalt 35 tehast.
Loe megatehase plaanist pikemalt
Äripäevast.
Seotud lood
Finest Steel AS algus jääb 90ndate lõppu, kui ettevõtte eelkäija Baltikumis esimese laserlõikusteenuseid pakkuva metallitöötlusettevõtte lõi. Alustati ühe kasutatud laserlõikuspingiga, õpiti tundma tehnoloogiat ning kasvatati kliendibaasi. 2023. ja 2024 aastal on FinEst Steel investeerinud uutesse masinatesse üle 2,5 miljoni euro, mis suurendab tootlikkust ja samuti ka tootmismahtu mitmekordselt.