Tarbijakaitse ja Tehnilise Järelevalve Amet valis Saare 2.1 mereala enampakkumise võitjaks aisana 2,5 miljoni eurose ehk alghinna pakkunud Norra ettevõtte Deep Wind Offshore.
Pildil Deep Wind Offshore juhatuse liige Kjetil Jacobsen ja tegevjuht Knut Vassbotn. Foto: Deep Wind Offshore
Deep Wind Offshore kavandab Saare 2.1 merealale püstitada kuni 98 tuulikut koguvõimsusega kuni 1560 MW. Saare 2.1 mereala on sügavusega 29–66 meetrit ja selle pindala on 164 ruutkilomeetrit. Saaremaa külje all asuval alal on soodsad tuuleolud tõhusaks energiatootmiseks, teatab enampakkumise võitja.
Valitsuse plaan anda hinnagarantii eraldi maismaa- ja meretuuleparkidele on tekitanud vastakaid arvamusi. Opositsioon süüdistab valitsust meretuuleparkide doteerimises ja sellega maksumaksjate rahakoti tühjendamisest, tuulenergeetikute ühendus näeb selles aga kasu tööstustele, majapidamistele ja kogu ühiskonnale ning odava energiahinna tagajat.
Euroopa riigid otsivad viise, kuidas samaaegselt suurendada roheenergia osakaalu ja oma energiasõltumatust. Märkimisväärse sammu astus Soome, kes soovib 2030. aastaks rajada 6 gigavati jagu meretuuleparke.
Kliimaministeerium andis heakskiidu Enefit Greeni arendatava Loode-Eesti meretuulepargi keskkonnamõjude hindamise aruandele, mille alusel saab merepargi arendusega edasi liikuda.
Kiiresti muutuvad ajad nõuavad valmisolekut kiireteks arenguteks ka ettevõtetes ning töötajate oskustes. Pidev areng ja enesetäiendus pole tänases maailmas erand, vaid argipäev. Selle eest, et püsida järjel keevitamismaailmas toimuvaga, kannab Eestis hoolt Weldman.