• 07.05.24, 09:45

Tsenter pakub kohalikele puidu- ja mööblitööstustele võimalust tööstusroboti katsetamiseks

Võrumaa haridus- ja tehnoloogiakeskuse EWERS puidutöötlemise ja mööblitootmise kompetentsikeskus TSENTER pakub puidu- ja mööblitööstustele võimalust katsetada tootmisprotsessis robotit.
Robot mööblitööstuses.
  • Robot mööblitööstuses. Foto: Toomas Kelt
Robotit saab tööstusettevõttes kasutada kuu kuni poole aasta pikkuse ajaperioodi jooksul. Roboti kasutamist rahastatakse kuni kuue tuhande euro ulatuses läbi innovaatiliste tootmislahenduste programmi, mille eesmärgiks on suurendada puidu- ja mööblisektori tootmisettevõtete valmisolekut rakendada innovaatilisi tootmislahendusi ettevõtte efektiivsuse ja konkurentsivõime kasvatamiseks.

Seotud lood

Uudised
  • 01.06.23, 10:57
Robotiseerimisel on kaks lahendust – need, mis töötavad ja siis need ülejäänud
Robotid on tulnud, et jääda, võtab mööblitööstuses tööstusroboti rakendamise kogemused kokku Võrumaa Kutsehariduskeskuse Puidutöötlemise ja mööblitootmise kompetentsikeskus TSENTER arendusspetsialist Erkki Naaris.
Uudised
  • 12.05.23, 09:10
Wermo kogemuslugu: roboti kasutamine lihvimisel ja puurimisel
Uudised
  • 05.01.23, 14:32
Katsetus: robot puidutööstuses ja neli tagasilööki
Kas valida tööle robot või inimene ja mida selle juures arvestada? Võrumaa Kutsehariduskeskuse Puidutöötlemise ja mööblitootmise kompetentsikeskuse TSENTER arendusspetsialist Erkki Naaris tegi kokkuvõtte Kase Factory tootmises toimunud robotikatsetuste põhjal.
Uudised
  • 09.06.23, 08:00
Kuidas teha uute tehnoloogiate siirdamine oma tööstusettevõttesse valutuks?
Üks viis oma ettevõtte tehnoloogiliselt uuele tasemele viia, allhanke ärimudelist välja murda ja innovatsioone luua on siirdada oma ärisse kuskil mujal juba väljatöötatud teadmisi ja lahendusi. Kuidas just see õigete teadmistega partner üles leida – eriti kui ta ei ole mitte Tartu, vaid näiteks KU Leuveni ülikoolis või lausa teises ettevõttes, kirjutab EASi ja KredExi ühendasutuse arenduskoostöö ekspert Kristi Kõrge.
  • ST
Sisuturundus
  • 27.11.24, 11:28
Dagöplast näeb rohevõimekuse kasvatamises suuremat konkurentsivõimet
Kile ja keskkonnasõbralik ühes lauses ei tundu just tavapärane kombinatsioon, kuid just sedaviisi on korraldanud oma tootmise Hiiumaa roheluses tegutsev Dagöplast. Ümbertöödeldud materjalidest kile tootmine on Dagöplasti DNA-s olnud alates ettevõtte loomisest 1998. aastal, viimastel aastatel on jõudsasti kasvanud biolaguneva ja komposteeruva kile valmistamise osakaal. Viimastes näeb ettevõtte juht Kulvo Pendra suurt potentsiaali. Oma äri veelgi jätkusuutlikumalt korraldamiseks on asunud Dagöplast EISi toel, meetme „Tootmisettevõtja ärimudeli muutmise toetus“ abil roheteekonnale.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Tööstusuudised esilehele