Kõige tuntum CERNi projekt on osakestekiirendi. Uue kiirendi arendamisel võivad kaasa lüüa ka Eesti teadlased ja ettevõtted. Foto: Unsplash
CERN-i täisliikmete hulka arvamisega saab Eesti hääleõiguse CERN-i nõukogus, rahanduskomitees ja teaduspoliitika komitees. Nõukogus osalemine annab Eestile võimaluse kaasa rääkida CERN-i otsustusprotsessides ja juhtimises, sealhulgas uute teadusprogrammide ja eksperimentide planeerimises.
Eelmise nädala reedel Šveitsis Genfis kogunenud Euroopa Tuumauuringute Organisatsiooni (CERNi) liikmed hääletasid Eesti organisatsiooni täisliikmeks. Liikmestaatus võimaldab Eesti ettevõtetel osaleda CERN-i rahvusvahelistel tööstushangetel ilma piirmääradeta.
Rahvusvaheline tööstuskontsern Harju Elekter valiti Euroopa Tuumauuringute Organisatsiooni (CERN) finantskomitees madalpinge jaotusseadmete raamhanke võitjaks. Lepingu maht on üle miljoni euro ja see sõlmiti kolmeks aastaks võimalusega seda pikendada.
Peaminister Jüri Ratas allkirjastas täna Eesti Vabariigi assotsieerunud liikmeks saamise kokkuleppe Euroopa Tuumauuringute Organisatsiooniga (Conseil Européen pour la Recherche Nucléaire - CERN). Assotsieerunud liikme staatus CERNiga annab Eestile võimaluse suurendada tehnilist ja teadusalast koostööd, luua Eesti ettevõtetele uusi võimalusi teadmiste ja tehnoloogiasiirdeks ning tõsta Eesti majanduse konkurentsivõimet.