Eelmise nädala reedel Šveitsis Genfis kogunenud Euroopa Tuumauuringute Organisatsiooni (CERNi) liikmed hääletasid Eesti organisatsiooni täisliikmeks. Liikmestaatus võimaldab Eesti ettevõtetel osaleda CERN-i rahvusvahelistel tööstushangetel ilma piirmääradeta.

- Siiani on CERNilt ainsa üle miljoni eurose mahuga lepingu saanud Harju Elekter. Foto: Liis Treimann
Kui Eesti saab CERNi täisliikmeks, avardab see Eesti ettevõtjate, teadlaste ja üliõpilaste võimalusi osaleda tipptehnoloogilises teadus- ja arendustöös nii tudengipraktikate, organisatsioonis töötamise kui hangete kaudu, teatas majandus- ja kommunikatsiooniministeerium.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Eestis viibiv Euroopa Tuumauuringute Organisatsiooni (CERN) hindamisrühm viis ennast kurssi Tartu Ülikooli füüsikute ja tehnoloogiainstituudi tööga. Visiidi eesmärk on hinnata Eesti valmisolekut saada CERN-i täisliikmeks.
Rahvusvaheline tööstuskontsern Harju Elekter valiti Euroopa Tuumauuringute Organisatsiooni (CERN) finantskomitees madalpinge jaotusseadmete raamhanke võitjaks. Lepingu maht on üle miljoni euro ja see sõlmiti kolmeks aastaks võimalusega seda pikendada.
Kaheksa Eesti ettevõtet osalevad sel nädalal Euroopa Tuumauuringute Organisatsioonis (CERN) Baltic Industry Days seminaril. Neile tutvustatakse koostöövõimalusi ning iga ettevõtte jaoks toimuvad eraldi kohtumised CERNi tehniliste osakondadega, kes on vastavate ettevõtete võimekusest huvitatud.
Tulevikukindel tööstus vajab hooneid, mis on nutikalt planeeritud, energiatõhusad ning lihtsalt kohandatavad vastavalt muutuvatele vajadustele. Need omadused ei taga mitte ainult efektiivset tootmist, vaid aitavad ka hoida püsikulusid kontrolli all ja tagavad hoone pikaajalise kasutatavuse.