Eesti teadus sooritab küpsuseksamit. Kas Eestist saab CERNi täisliige?
Eestis viibiv Euroopa Tuumauuringute Organisatsiooni (CERN) hindamisrühm viis ennast kurssi Tartu Ülikooli füüsikute ja tehnoloogiainstituudi tööga. Visiidi eesmärk on hinnata Eesti valmisolekut saada CERN-i täisliikmeks.
Laialt tuntud on CERNi elementaarosakeste kiirendi. Foto: Unsplash
CERN on Euroopa teadus- ja arendustegevuse tippkeskus ning üks maailma mõjukamaid teadusorganisatsioone, kus otsitakse vastuseid universumi kõige põhjapanevamatele küsimustele. CERN-i liikmesus loob Eesti teadlastele uusi koostöövõimalusi kõrgetasemeliseks teadustööks ja rahvusvaheliseks ettevõtluseks.
Kaheksa Eesti ettevõtet osalevad sel nädalal Euroopa Tuumauuringute Organisatsioonis (CERN) Baltic Industry Days seminaril. Neile tutvustatakse koostöövõimalusi ning iga ettevõtte jaoks toimuvad eraldi kohtumised CERNi tehniliste osakondadega, kes on vastavate ettevõtete võimekusest huvitatud.
Rahvusvaheline tööstuskontsern Harju Elekter valiti Euroopa Tuumauuringute Organisatsiooni (CERN) finantskomitees madalpinge jaotusseadmete raamhanke võitjaks. Lepingu maht on üle miljoni euro ja see sõlmiti kolmeks aastaks võimalusega seda pikendada.
Kevaditi aktiviseerub töö ehitus- ja energiasektoris mis suurendab nõudlust erinevate tõstukite järele. Uute ja kasutatud tõstukite müügi ning hooldusega tegeleva ettevõtte Liftest OÜ tegevjuht Marek Lemsalu nendib, et nende hooaeg on hoogsalt alanud ja jätkuvalt esindab ettevõte Eestis kolme maailma tipptootja kaubamärke Ommelift, Socage ja JLG.