Praegu maailma suurima osakestekiirendi LHC (Large Hadron Collider) asub Prantsusmaa ja Šveitsi piiril Genfi lähedal. Foto: Pierre Albouy
Eesti ettevõtetest tihendavad CERNiga koostööd NPM Silmet, Testonica ja Gscan ning uurimisasutustest osalevad projektis Tartu Ülikool, Tallinna Tehnikaülikool ning Keemilise ja Bioloogilise Füüsika Instituut.
Tänavu 1. veebruaril sai Eestist Euroopa Tuumauuringute Keskuse (CERN) assotsieerunud liige, mis annab meie tööstusettevõtetele senisest rohkem võimalusi. "Tööstusuudised eetris" saates teeme ülevaate sellest, mis on CERN ja mida nad tööstusettevõtetelt ootavad.
Euroopa Tuumauuringute Keskus CERN tellis Energiatehnika OÜ-lt seadmed oma 300 võimsa UPSi akude mahutavuse automaatseks kiirtestimiseks. Uutest seadmetest võib tulevikus kasu olla ka Eesti ettevõtetel.
Peaminister Jüri Ratas allkirjastas täna Eesti Vabariigi assotsieerunud liikmeks saamise kokkuleppe Euroopa Tuumauuringute Organisatsiooniga (Conseil Européen pour la Recherche Nucléaire - CERN). Assotsieerunud liikme staatus CERNiga annab Eestile võimaluse suurendada tehnilist ja teadusalast koostööd, luua Eesti ettevõtetele uusi võimalusi teadmiste ja tehnoloogiasiirdeks ning tõsta Eesti majanduse konkurentsivõimet.
Kiiresti muutuvad ajad nõuavad valmisolekut kiireteks arenguteks ka ettevõtetes ning töötajate oskustes. Pidev areng ja enesetäiendus pole tänases maailmas erand, vaid argipäev. Selle eest, et püsida järjel keevitamismaailmas toimuvaga, kannab Eestis hoolt Weldman.