• 21.03.24, 15:36

E-kirjadega tööstus end uutele turgudele ei müü. “Riik ja ettevõtted peavad olema paremad müügimehed”

Eesti tööstusettevõtted näitavad üles vähest aktiivsust välismessidel osalemisel. „Kodus magavale kassile hiir suhu ei jookse. Messidel käimine on esmase kontakti ehk mulje loomine. Tihtipeale jätame küll digitaalseid jälgi endast maha, aga kes seda usaldab, on iseasi. Usaldatakse ainult siis, kui on soovitusindeks olemasoleva partneri näol olemas. Muidu see ei tööta,“ tõdes Radius Machining looja Veljo Konnimois Tark tööstus 2024 konverentsil.
Aruteluring suursündmusel Tark tööstus 2024: moderaator Aigar Vaigu, GScani asutaja Andi Hektor, Majandus- ja kommunikatsiooniminiseeriumi kantsler Ahti Kuningas ning Radius Machiningu asutaja Veljo Konnimois.
  • Aruteluring suursündmusel Tark tööstus 2024: moderaator Aigar Vaigu, GScani asutaja Andi Hektor, Majandus- ja kommunikatsiooniminiseeriumi kantsler Ahti Kuningas ning Radius Machiningu asutaja Veljo Konnimois. Foto: Raul Mee
Konverentsi vestlusvoorus arutlesid Majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi kantsler Ahti Kuningas, Radius Machining looja Veljo Konnimois ning GScan kaasasutaja ja teadlane Andi Hektor selle üle, milliseks kujuneb Eesti tööstussektori tulevik ja kuidas sektor saaks ennast välisturgudel paremini tutvustada. Vestlusringi moderaator Aigar Vaigu ütles diskussiooni avades, et kui vaadata, kust riiki raha juurde tuleb, siis ikka eksportivast ettevõtlusest ja kõik muud sektorid on selle eksportiva ettevõtte teenistuses. Kuid nii mõnedki ettevõtted on tunnistanud, et messidel osalemine või teadusarendusse raha suunamine on neile liiga kulukas ettevõtmine.
„Seisev tehas on veelgi kulukam,“ pareeris Konnimois sellist arvamust. „Oleme oma ettevõtte ajaloos olnud kaks kuud kahe vahetusega tööl kolme vahetuse asemel. Me saime väga hästi aru, mida tähendab kaks kuud seisvat tehast ühe vahetuse osas,“ rääkis ta. Konnimõis ütles, et Covidi ajal, kui messidel oli raske käia, tegid nad oma ettevõttes virtuaalseid tehasetuure. „Lõime toona virtuaalseid auditeid ning näitasime ennast kliendile virtuaalselt. Niisamuti iga uus tegevus nagu ka uue turu hõivamine on olnud järgmine samm lisandväärtuse ahelas, et saaks kliendile pakkuda lõpptootele lähemale teenust. Oma uusi divisjone avades oleme vaadanud, et lõpptoode tuleks ükspäev meie tehasest välja. Küsimus ongi selles, et me ei teeks ainult 24/5 allhanketöid. Sellisest tegevusest ma ambitsiooni üles ei küta.“

Seotud lood

Saated
  • 18.03.24, 14:00
Tööstur: me ei räägi, mis on hästi, vaid paneme veel puid alla, ja see jõuab kiiresti välisturgudele
"Tööstusuudised eetris" saates pakume kuulamiseks aruteluringi 14. märtsil toimunud tööstussektori suursündmuselt „Tark tööstus 2024“.
Uudised
  • 15.03.24, 08:04
Aasta tehas 2024 võitjad on selgunud
Aasta tehas 2024 suurettevõtete kategooria võitja on AS Harju Elekter ning väikese ja keskmise suurusega ettevõtete kategoorias Promens Rõngu AS. Aasta vastutustundlikuks tehaseks 2024 valiti E-Piim Tootmine AS, selgus eile toimunud suurüritusel Tark tööstus 2024.
Arvamused
  • 14.03.24, 14:23
Tiit Riisalo: meie majanduspoliitika peab toetama kõrge lisandväärtuse loomist
Võib suurima rõõmuga tõdeda, et kuuldused Eesti tööstuse enneaegsest surmast on selgelt liialdatud, ütles majandus- ja infotehnoloogiaminister Tiit Riisalo täna konverentsi Tark tööstus 2024 avakõnes.
  • ST
Sisuturundus
  • 30.10.24, 12:52
20+ aastat kogemusi: Aindpro Automation toob tootmistööstusesse innovatsiooni

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Tööstusuudised esilehele