Kuigi OSKA uuringus on kahel korral antud soovitus avada puidukeemia õpe, ei ole seda senini tehtud. Foto: Toomas Kelt
Tuleviku tööjõu- ja oskuste vajadust prognoosivaid OSKA uuringuid on läbi viidud aastast 2015. Igas uuringus sõnastatakse ettepanekud haridus- ja töömaailma osapooltele konkreetse majandusvaldkonna tööjõu ja oskustega seotud kitsaskohtade leevendamiseks. OSKA ettepanekute eesmärk on tagada, et tuleviku tööturul oleks piisavalt kvalifitseeritud ja vajalike oskustega töötajaid. Ettepanekute elluviimist jälgitakse seireküsitluste ja -seminaridega.
Mitmed Eesti ametikoolid on kohandamas oma õppekavasid rohepöördega seotud oskuste õpetamiseks. Kuressaare Ametikool ja Tartu Rakenduslik Kolledž võtavad tähelepanu alla eketriautod ja väikelaevad.
Kui tahame, et Eesti ehitus- ja tootmisvaldkonnad Euroopa rohe-eesmärkidest täit kasu saaksid, ekspordimahud kasvaksid ning ka kohaliku turu vajadused kaetaks, peame kasvatama tööturule uue põlvkonna tehnika- ja inseneeriahuvilisi noori, kirjutavad Kutsekoja ja Eesti Puitmajaliidu esindajad.
68% tööstuse ja ehituse valdkonna töötajatest ei usu, et nende ametikoht kaob tehnoloogia arengu tõttu, selgus Swedbanki Rahaasjade Teabekeskuse tellimusel läbi viidud uuringust.
Tulevikukindel tööstus vajab hooneid, mis on nutikalt planeeritud, energiatõhusad ning lihtsalt kohandatavad vastavalt muutuvatele vajadustele. Need omadused ei taga mitte ainult efektiivset tootmist, vaid aitavad ka hoida püsikulusid kontrolli all ja tagavad hoone pikaajalise kasutatavuse.