Kuigi OSKA uuringus on kahel korral antud soovitus avada puidukeemia õpe, ei ole seda senini tehtud. Foto: Toomas Kelt
Tuleviku tööjõu- ja oskuste vajadust prognoosivaid OSKA uuringuid on läbi viidud aastast 2015. Igas uuringus sõnastatakse ettepanekud haridus- ja töömaailma osapooltele konkreetse majandusvaldkonna tööjõu ja oskustega seotud kitsaskohtade leevendamiseks. OSKA ettepanekute eesmärk on tagada, et tuleviku tööturul oleks piisavalt kvalifitseeritud ja vajalike oskustega töötajaid. Ettepanekute elluviimist jälgitakse seireküsitluste ja -seminaridega.
Mitmed Eesti ametikoolid on kohandamas oma õppekavasid rohepöördega seotud oskuste õpetamiseks. Kuressaare Ametikool ja Tartu Rakenduslik Kolledž võtavad tähelepanu alla eketriautod ja väikelaevad.
Kui tahame, et Eesti ehitus- ja tootmisvaldkonnad Euroopa rohe-eesmärkidest täit kasu saaksid, ekspordimahud kasvaksid ning ka kohaliku turu vajadused kaetaks, peame kasvatama tööturule uue põlvkonna tehnika- ja inseneeriahuvilisi noori, kirjutavad Kutsekoja ja Eesti Puitmajaliidu esindajad.
68% tööstuse ja ehituse valdkonna töötajatest ei usu, et nende ametikoht kaob tehnoloogia arengu tõttu, selgus Swedbanki Rahaasjade Teabekeskuse tellimusel läbi viidud uuringust.