• 27.11.23, 10:37

Taastuvenergia tarbijad hakkavad tuleval aastal vähem maksma

Taastuvenergia toetuste rahastamiseks elektri lõpptarbijatelt kogutav taastuvenergia tasu on 2024. aastal 1,05 senti kilovatt-tunni kohta ilma käibemaksuta. Viimati oli tasu veel madalam 2019. aastal, kui see oli 1,04 senti kilovatt-tunni kohta.
Eeldslikult saavad suurima osa taastuvenergia tasust tuulejaamad.
  • Eeldslikult saavad suurima osa taastuvenergia tasust tuulejaamad. Foto: Liis Treimann
Tasu langeb uuest aastast 0,08 senti kilovatt-tunni kohta ehk seitse protsenti, mida võimaldab eelkõige eelneva perioodi toetuste rahastamiseks kogutud tasu ülejääk tulenevalt sellest, et 2023. aastal on taastuvenergia tootmine olnud tegelikkuses prognoosidest madalam. Käesoleva aasta päikese- ja tuuleolud on jäänud alla aastate keskmisele näitajale, samuti on biomassist elektrienergia tootmisel esinenud plaanimata seisakuid.

Seotud lood

Uudised
  • 16.11.23, 09:46
Uuring: eestlased tahavad rohkem omamaist taastuvenergiat
Üle poole Eesti elanikest pooldab kohapealset taastuvenergia tootmist, kõige vähem aga elektri sisseostmist, selgub Kantar Emori läbiviidud ja Utilitas Windi tellitud uuringust.
Uudised
  • 01.11.23, 16:00
Tuuleenergia assotsiatsioon: meretuulepargid toovad majandusse kokku sadu miljoneid eurosid
Eesti lähiaastate majanduskasvu võti peitub selles, kui ruttu leitakse lahendus suure hulga taastuvenergia turule toomiseks, tõdesid tuuleenergia assotsiatsiooni eestvedamisel korraldatud seminaril osalenud tuuleenergia arendajad, taristuettevõtted ning välisinvesteeringute eksperdid.
Uudised
  • 31.10.23, 13:17
Taastuvelekter kattis kolmandas kvartalis rohkem kui kolmandiku tarbimisest
Kolmandas kvartalis tootsid Eesti elektrijaamad taastuvelektrit 620 gigavatt-tundi ehk kahe protsendi võrra rohkem kui eelmise aasta samal perioodil. Taastuvatest allikatest toodetud elekter moodustas 36 protsenti Eesti elektritarbimisest.
  • ST
Sisuturundus
  • 03.12.24, 14:52
Inseneriakadeemia annab kutseõppele kaalu juurde
Tallinna Lasnamäe Mehaanikakoolis on suurte muutuste aeg - käsil on inseneeria valdkonna õppekavade ja õpikeskkonna uuendamine ning uute õppekavade loomine. Juba järgmisel sügisel on põhikoolide lõpetajad oodatud õppima täiesti uutele, nelja-aastastele Inseneriakadeemia õppekavadele kahel õppesuunal: metallierialade hulka lisandub erialana „masintöötlustehnoloogiad“ ja ehituserialade valikusse „hoone tehnosüsteemide tehnik“. Kutsekeskharidusõppe inseneeria valdkonna erialade lõpetajatele luuakse paremad võimalused jätkata õpinguid kõrghariduse tasemel.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Tööstusuudised esilehele