Lähiajal pole töötleva tööstuse üldises olukorras loota kiiret paranemist, kuid suurest langusest oleme läbi, rääkis Swedbanki peaökonomist Tõnu Mertsina konverentsil Tööstuse äriplaan 2024.

- Tõnu Mertsina Foto: Johanna Adojaan
Tööstussektori väljavaade on tulevaks aastaks veidi paranemas, rääkis Mertsina. Languse kõige sügavam osa on ilmselt nii tööstuses kui majanduses üldiselt läbi, kuid viimasel ajal on lisandunud riske, millega ette ei osatud arvestada. Eelkõige on need seotud geopoliitiliste sündmustega, nii nagu ka praeguse majanduslanguse on paljuski tekitanud sõda Ukrainas. Kui aga sõda Lähis-Idas laieneb, viib see taas üles energiahinnad. Seda mõju tunneksid aga kõik majandusharud.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Töötleva tööstuse tootmismahu, ekspordimahu ja jaekaubanduse müügimahu langus on stabiliseerunud, kirjutab Swedbanki peaökonomist Tõnu Mertsina.
Eesti majanduse kriisist väljatoomiseks ei ole valitsusel paraku kiiret lahendust. Küll aga peaks riik aitama ettevõtetel parandada oma tootlikkust ning konkurentsivõimet sise- ja välisturul, leida tuleks välisturge ja parandada ekspordivõimalusi, kirjutab Swedbanki peaökonomist Tõnu Mertsina vastuses Äripäeva arvamusliidrite küsitlusele.
Kevaditi aktiviseerub töö ehitus- ja energiasektoris mis suurendab nõudlust erinevate tõstukite järele. Uute ja kasutatud tõstukite müügi ning hooldusega tegeleva ettevõtte Liftest OÜ tegevjuht Marek Lemsalu nendib, et nende hooaeg on hoogsalt alanud ja jätkuvalt esindab ettevõte Eestis kolme maailma tipptootja kaubamärke Ommelift, Socage ja JLG.