Swedbanki peaökonomist Tõnu Mertsina. Foto: Andras Kralla
Kolmanda kvartali SKT 2,5protsendine vähenemine oli üsna ootuspärane. Olulisemgi on aga see, et vähemalt esialgse hinnangu järgi peatus langus kvartali võrdluses.
Eesti majanduse kriisist väljatoomiseks ei ole valitsusel paraku kiiret lahendust. Küll aga peaks riik aitama ettevõtetel parandada oma tootlikkust ning konkurentsivõimet sise- ja välisturul, leida tuleks välisturge ja parandada ekspordivõimalusi, kirjutab Swedbanki peaökonomist Tõnu Mertsina vastuses Äripäeva arvamusliidrite küsitlusele.
Eesti ettevõtete konkurentsivõime on viimasel ajal oluliselt halvenenud, selle tõusu eeldus on nõudluse paranemine, kuid tootlikkuse tõstmiseks on vaja rohkem investeeringudi, kirjutab Swedbanki peaökonomist Tõnu Mertsina.
Töötleva tööstuse tootmismaht on vähenenud juba üle aasta, täpsemalt alates möödunud aasta juunist, ka mais oli langus aastases võrdluses 13 protsenti. Kuigi kuises võrdluses jäid tootmismahud ligikaudu samale tasemele, ei olnud sellel olulist efekti, kirjutab värskes majanduskommentaaris Swedbanki peaökonomist Tõnu Mertsina.
Eesti majandus peaks aasta teisel poolel näitama tagasihoidlikku kasvu, kuid jääb aasta kokkuvõttes siiski langusesse, nendib Swedbanki peaökonomist Tõnu Mertsina värskes majanduskommentaaris.
Kevaditi aktiviseerub töö ehitus- ja energiasektoris mis suurendab nõudlust erinevate tõstukite järele. Uute ja kasutatud tõstukite müügi ning hooldusega tegeleva ettevõtte Liftest OÜ tegevjuht Marek Lemsalu nendib, et nende hooaeg on hoogsalt alanud ja jätkuvalt esindab ettevõte Eestis kolme maailma tipptootja kaubamärke Ommelift, Socage ja JLG.