Eesti majandus peaks aasta teisel poolel näitama tagasihoidlikku kasvu, kuid jääb aasta kokkuvõttes siiski langusesse, nendib Swedbanki peaökonomist Tõnu Mertsina värskes majanduskommentaaris.

- Tõnu Mertsina Foto: Swedbank
Selle aasta esimese kvartali majanduse 3,2% langus oli ootuspärane. Neljanda kvartaliga võrreldes vähenes sesoonselt ja kalendripäevadega korrigeeritud SKP 0,6%. Aastases võrdluses vähenes Eesti majandus juba neljandat kvartalit, kvartali võrdluses aga viiendat kvartalit järjest. Esialgsete arvestuste järgi väheneb SKP aastases võrdluses ka käesoleval, teisel kvartalil. Majandus peaks küll aasta teisel poolel tagasihoidlikku kasvu näitama, kuid jääb aasta kokkuvõttes siiski langusesse.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Tööstustoodangu nõudluse vähenemine maailmaturul on peamine tööstusettevõtete äririsk, kirjutan Swedbanki peaökonomist Tõnu Mertsina värskes majanduskommentaaris. Hiina taasvamine võib küll nõudlust tõsta, kuid meieni võib selle leevendav mõju jõuda alles teatava viitega. Lähikuude prognoos on tume!
Tööstustoodangu langus värskelt avaldatud Statistikaameti andmete põhjal eelmise aasta novembris süvenes. Suurima negatiivse mõjuga on puidutööstuse mahtude vähenemine, kirjutab Swedbanki peaökonomist Tõnu Mertsina värskes majanduskommentaaris.
Kevaditi aktiviseerub töö ehitus- ja energiasektoris mis suurendab nõudlust erinevate tõstukite järele. Uute ja kasutatud tõstukite müügi ning hooldusega tegeleva ettevõtte Liftest OÜ tegevjuht Marek Lemsalu nendib, et nende hooaeg on hoogsalt alanud ja jätkuvalt esindab ettevõte Eestis kolme maailma tipptootja kaubamärke Ommelift, Socage ja JLG.